Relacja DKK z PM 11 z 12.02.14 w Bibliotece dla dzieci i Młodzieży.

12 lutego odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki z Przedszkolem Miejskim nr 11. Uczestniczyło w nim 21 dzieci i 3 osoby dorosłe. Omawiana była książka pt.:”Chcę mieć przyjaciela Tony Ross. Jest to jedno z  opowiadań z serii o Małej Księżniczce. Książka opisuje pierwszy dzień w szkole Małej Księżniczki. Spotyka ją tam niemiła niespodzianka, ponieważ nikt nie chce się z nią bawić. Dzieci traktują jak obcą i unikają jej. Pojawia się też inna samotna dziewczynka, którą wszyscy traktują taka samo. Księżniczka zaprzyjaźnia się z nią. W chwili kiedy wychodzi na jaw, kim jest nowa uczennica, wszyscy nagle chcą się z nią zaprzyjaźnić. Nikt nie wiedział, że jest księżniczką. Książka uczy dzieci, jak należy postępować wobec nowych kolegów, jak ich traktować bez względu na to kim są.

Po omówieniu książki, zadaniem klubowiczów było dorysowanie przyjaciela do wydrukowanej postaci Małej Książniczki. Prace bardzo się udały. Wszyscy postarali się aby Mała Księżniczka już nigdy nie była samotna.

Kolejne spotkanie planujemy na 26 marca br. Omawiana będzie książka Agnieszki Frączek pt.:”Rymobranie.

K.K.