Relacja DKK z PM 11 z 21.01.14 w Bibliotece dla dzieci i Młodzieży.

21 stycznia odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki z Przedszkolem Miejskim nr 11. Uczestniczyło w nim 11 dzieci i 3 osoby dorosłe. Omawiana była książka pt.:”O zimie” autorstwa G.K. Naslund  i K. Digman. Jest to opowiadanie o urokach zimy, z których mogą korzystać dzieci w każdym wieku. Autorki podsuwają czytelnikom pomysły na zabawy na śniegu, korzystanie ze sportów zimowych, zabawę w śnieżki i lepienie nie tylko bałwana. Książka wywołała dyskusję na temat spędzania czasu przez dzieci na dworze w czasie zimy i tego w co najbardziej lubią się bawić. Następnie wszyscy zabrali się do pracy, kolorując obrazki przedstawiające najbardziej popularne sporty zimowe i zabawy na śniegu. Kolejne spotkanie planujemy na 11 lutego br. Omawiana będzie książka Tony Ross pt.:”Chcę mieć przyjaciela”.

K.K.