Relacja ze spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki z dnia 16.05.13 z Przedszkolem Miejskim nr 5 w Filii nr 5.

Dnia 16 maja odbyło się spotkanie DKK z PM nr 5, w którym udział brało 20 dzieci

i 3 osoby dorosłe. Podobnie jak w przypadku PM 11, dzieci przygotowywały się do spotkania autorskiego

z Izabellą Klebańską. Omawialiśmy fragmenty z dwóch książek pt.:"Muzyczna zgraja"

oraz: "Jak dżdżownica Akolada o muzyce opowiada".

Klubowicze słuchali wierszy o muzyce i zwierzętach grajacych na różnych instrumentach.

Potem bawili się w udawanie postaci, które występowały w wierszykach przy muzyce

z płyty załączonej do książki. Zabawa bardzo się udała, przedszkolaki poznały przy niej też niektóre pojęcia i terminy muzyczne. Spotkanie autorskie z pisarką odbędzie się 23 maja br.

K.K.