Relacja ze spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki z dnia 30.04.13 z Przedszkolem Miejskim nr 11 w Filii nr 5.

30 kwietnia odbyło się spotkanie DKK z PM nr 11, w którym udział brało 19 dzieci

i 4 osoby dorosłe.Omawiana była książka Nancy Parent, pt.:"Wiej, wietrze, wiej!"

z serii o Kubusiu Puchatku na podstawie bajki Walta Disney'a.

Książka opowiada oLatawcowym Festiwalu w Stumilowym Lesie urządzonym przez Kubusia Puchatka

i jego przyjaciół. Zwierzęta wykonały latawce, które przypominały im ulubione rzeczy.

Latawiec Tygrysa posiadał pasy, jak on sam, Sowa miała latawca w kształcie książki, Królik wykonał wielką marchewkę, a Kubuś Puchatek zrobił duży garnek miodu.

Wszyscy czekali tylko na wiatr, który tego dnia nie chciał wiać. Kiedy jednak nadszedł, jego siła była

tak duża, że uczestnicy Festiwalu Latawców unieśli się w górę razem ze swoimi latawcami.

Po przeczytaniu książki, klubowicze, tak jak w przypadku pozostałych grup przedszkolnych otrzymali zadanie do wykonania. Poradzili sobie z nim bardzo dobrze. Polegalo ono na wykonaniu latawca, który odpowiada wyglądem temu z opowiadania. Robiono to z pamięci i nikt w czasie pracy nie zaglądał

do książki. Piękne i kolorowe latawce zabrano do przedszkola.

Następne spotkanie planowane jest na 14 maja br. Omawiać będziemy fragmenty z dwóch książek

Izabelli Klebańskiej pt.:"Muzyczna zgraja" i "Jak dżdżownica Akolada O muzyce opowiada"

w związku ze spotkaniem autorskim z pisarką, które odbędzie się 23 maja 2013 r.

K.K.