Relacja ze spotkania DKK z Zespołem Szkół Specjalnych z dnia 21.11.12

21.11.2012 r. W Filii nr 5 odbył się kolejny Dyskusyjny Klub Książki, w którym uczestniczyło 19 uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Pabianicach. Tematem spotkania były zbliżające się Andrzejki.

Dzieci i młodzież mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną, dzięki której dowiedzieli się kim był Sw. Andrzej, jak dawniej wyglądały zabawy andrzejkowe i jakie zwyczaje się z nimi wiążą. Ponad to poznały mniej i bardziej znane andrzejkowe wróżby i przesądy, które pozwalały pannom, w tę magiczną noc, poznać swoją przyszłość.

Następnie została przeczyana i omówiona książka Agnieszki Stelmaszyk pt. "Upiorne Andrzejki", opowiadająca historię pewnej andrzejkowej wróżby, której zrobienie wymagało wiele odwagi od dwóch dziewczynek. Spotkanie należało do udanych i wzbudziło zainteresowanie dzieci.

R.B.