Relacja ze spotkania DKK z PM11 w Filii nr 5.

Dnia 23 maja br. odbyło się spotkanie DKK z PM 11.

W związku ze zbliżającym się Dniem Matki omawialiśmy książkę w tłumaczeniu Agnieszki Frączek pt.:"Kochana mamusia". Autorką orginalnego tektu jest francuska pisarka Orianne Lallemand. Książka opatrzona jest w piękne ilustracje autorstwa Elen Lescoat.

Jest to barwna opowieść dziecka o czasie spędzanym z mamą, wspólnych zabawach oraz chwilach, których nigdy się nie zapomina.

Dziecko przybliża nam postać swojej mamy, która jak większość mam bywa zapracowana, czasem smutna, czasem zła, czaem wesoła. Zawsze jednak znajduje czas dla swoich pociech.

Ten czas w towarzystwie mamy jest dla naszego małego bohatera najpiękniejszym okresem dzieciństwa. Dowiadujemy się ile rzeczy można robić razem z mamą.

Najważniejsze są zabawy, wspólne posiłki, pomoc mamie w kuchni, a przede wszystkim zasypianie. Na końcu książki dziecko robi laurkę dla mamy z okazji jej święta.

Przedszkolaki z PM11 po wysłuchaniu opowiadania, również zabrały się do pracy.

Nie była to jednak typowa laurka z życzeniami, ale portret mamy. Wszystkie prace znalazły się

na wystawce i mamy będą mogły je oglądać przychodząc wraz z dzieckiem do biblioteki.

Kolejne spotkania DKK planujemy na 13 czerwca. Ponieważ będzie to ostatnie spotkanie przed wakacjami postanowiliśmy je urozmaicić przedstawieniem teatralnym.

Sztuka pt.:"Księżniczka na ziarnku grochu" będzie wystawiona przez dzieci z Grupy Teatralnej

z PM13, które są również naszymi klubowiczami.

K.K.