Relacja ze spotkaniaDKK z Zespołem Szkół Specjalnych z dnia 19.4.11

Relacja ze spotkania DKK z Zespołem Szkół Specjalnych nr 5 z dnia 19.04.11 w Filii nr 5.

Na kwietniowe spotkanie przybyło 26 dzieci i 6 osób dorosłych.

Omawialiśmy książkę Wiesława Drabika pt. :”Ładny kwiatek”.

Dzieci z uwagą słuchały opowiadania, które w ciekawy sposób przybliża nam postać pewnego

niegrzecznego chłopca. Chłopak o imieniu Heniek nie szanuje zwierząt i przyrody.

Często swoim zachowaniem działa na szkodę środowiska, zaśmieca ulice, jest arogancki

i nieprzyjazny dla wszystkich. Klubowicze wyciągnęli odpowiednie wnioski

z zachowania bohatera książki i zgodnie stwierdzili, że słusznie spotkała go kara.

Dyskusja nad książką została poparta licznymi przykładami z życia prywatnego

i szkolnego dzieci. Książka podobała się i pozwoliła zastanowić się nad postępowaniem

nie tylko dzieci, ale również i dorosłych.

Kolejne spotkanie planujemy 18 maja z grupą dzieci młodszych oraz 25 maja z grupą dzieci starszych.

Omawiać będziemy książkę pt. :”Jak Żabcio zdobył medal”. - Mariusza Niemyckiego.

Katarzyna Kwiatkowska.