Relacja ze spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki z PM 13 w Filii nr 5 dnia 27.05.10.

W majowym spotkaniu klubu z Przedszkolem nr 13 uczestniczyło 19 osób, 16 dzieci i 3 osoby dorosłe. Tak jak w przypadku PM 11 i Zespołu Szkół nr 5 omawialiśmy książkę Elizy Piotrowskiej pt.:”Ciocia Jadzia”. Jest to specyficzna książka, podzielona na 8 opowiadań, z których każde uczy dziecko czegoś nowego. Jest przy tym wesoła, napisana z poczuciem humoru i bardzo kolorowa.

Można powiedzieć, że poprzez zabawne historie w niej zawarte dzieci dowiadują się wiele o dobrym i złym postępowaniu, ale nie tylko poznają też zupełnie niezwykłą osobę jaką jest ciocia Jadzia. Jest ciocią bohaterki książki, która opowiada nam swoje przygody. Ciocia Jadzia jest dla niej wzorem do naśladowania. Dziewczynka podziwia ją za to jaka jest i jak dobrze sobie ze wszystkim radzi, chciałaby być taka jak ona. Poza tym ciocia Jadzia wygląda inaczej niż wszystkie ciocie, jest niezwykle wysoka, kolorowo ubrana, ma bardzo duże stopy i dłonie, a przy tym jest zawsze uśmiechnięta i nigdy się nie gniewa. Taką ciocię każdy chciałby mieć, ona niczego i nikogo się nie boi. Ma również niesamowitych przyjaciół i wspaniałego narzeczonego. Dzieci były zachwycone książką. Powstała kolejna wystawa prac plastycznych. Wszyscy rysowali i wyklejali ciocię Jadzię z kawałków materiału i kolorowej włóczki. W czerwcu omówimy książkę Elżbiety Zubrzyckiej pt.: „Będziemy mieli Drugie Dziecko''.

Katarzyna Kwiatkowska.