Omawiana książka pt.:”Noc Wigilijna” opowiadała świętym Mikołaju...

Dnia 21.12. 09 o godz. 13.00 odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 11. Uczestniczyło w nim 14osób (10-cioro dzieci i 4 osoby dorosłe). Spotkaniu towarzyszyła świąteczna atmosfera. Omawiana książka pt.:”Noc Wigilijna” opowiadała świętym Mikołaju , który przybywa w noc wigilijną aby zostawić prezenty dla dwójki dzieci mieszkających w małym domku. Dzieciom bardzo podobała się treść książki oraz duże i barwne ilustracje, które były inspiracją do wykonania rysunków przez dzieci.

Po wysłuchaniu bajki przedszkolaki w bardzo ożywiony sposób opowiadały o tym co tak naprawdę zdarzyło się w domku nocą. Przedstawiały własną wizję wydarzeń, w których dużo było zabawnych sytuacji. Dzieci bardzo rozśmieszyło to, że tata, którego obudził jakiś hałas na widok św. Mikołaja dostał czkawki. Dzieci z bajki przygotowały dla Mikołaja po dwie duże skarpety na prezenty i powiesiły je nad swoimi łóżeczkami. Mikołaj bardzo cicho włożył prezenty do skarpet, ale też zostawił dużo innych pod choinką. Poprosił tatę aby był cicho i wyszedł kominem tak samo jak wszedł. Na niebie czekał wóz z ośmioma reniferami. Święty Mikołaj odjechał w ciemną noc rozdawać prezenty innym dzieciom. Najmłodsi klubowicze chętnie rysowali sceny z książki, prace są bardzo kolorowe i dużego formatu. Po słodkim poczęstunku wszyscy wyszli zadowoleni i uśmiechnięci pełni chęci przybycia na kolejny klub książki już w nowym roku.

Następny klub planujemy 27 o godzinie 10.00. Będziemy czytać i omawiać książkę pt.:”Zaczarowany flet”.

Zobacz zdjęcia ze spotkania:
  • Obraz-1029
  • Obraz-1031