"Kobiety w kąpieli" Tie Ning

Tym razem, niczym nikczemni starcy podglądający Zuzannę, obserwowałyśmy "Kobiety w kąpieli". A to dzięki powieści chińskiej autorki, Tie Ning. Pisarka obnaża swoje bohaterki z ich słabościami i grzechami, odziera je z dorosłego dzisiaj, przenosząc je w meandry dzieciństwa. Przedstawia realia komunistycznych Chin, okrucieństwo i bezwzględność tych czasów oraz rolę kobiety w całej tej sytuacji. Ukazuje relacje międzyludzkie pozbawione uczuć i podporządkowane jedynemu przywódcy i partii. Dorastanie w tak zezwierzęconym społeczeństwie pozostawia w bohaterkach książki trwały ślad, który po latach otwiera się jak niezabliźniona rana. Książka zdecydowanie warta jest przeczytania.

w spotkaniu, które odbyło się 20 marca 2019 roku, uczestniczyło 9 osób.