Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Relacja ze spotkania czerwcowego "Przyjaciel z szafy" A. F. Harrold

Dnia 13 czerwca 2019 odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie DKK. Rozmawialiśmy o książce pt.: "Przyjaciel z szafy" A. F. Harrold. W spotkaniu uczestniczyły 3 osoby. 

 Powieść bardzo spodobała się naszym Klubowiczom. Jest to piękna opowieść o przyjaźni Amandy i Rudgera, utracie oraz sile wyobraźni. Dodatkowo książka została wzbogacona fantastycznymi i kolorowymi ilustracjami angielskiej ilustratorki Emily Gravett. Nasi Klubowicze stwierdzili, że powieść została przesycona walką pomiędzy siłami dobra i zła, łączy w sobie grozę oraz przekazuje młodemu czytelnikowi mądre przesłanie: miłość, empatię i poświęcenie.

Relacja ze spotkania "Niedokończony eliksir nieśmiertelności" Katarzyna Majgier

Dnia 23 maja 2019 odbyło się spotkanie DKK. Rozmawialiśmy na temat książki pt.: "Niedokończony eliksir nieśmiertelności" polskiej autorki dla dzieci i młodzieży Katarzyna Majgier. W spotkaniu uczestniczyło 7 osób. Powieść bardzo spodobała się naszym Klubowiczom uznali ją za mądrą i zabawną ale również za bardzo tajemniczą. Książka wciąga młodego czytelnika, uczy i udowadnia. Pokazuje jak zachowują się osoby dorosłe i dlaczego nie zauważają swoich wad. Wciągająca powieść autorki mówi o tym, że choć mija wiele lat, świat wcale tak bardzo się nie zmienia. Za to człowiek zawsze może się zmienić i odczarować swoje życie.   

Relacja ze spotkania marcowego "Czarne jeziora" Dorota Suwalska

Dnia 28 marca 2019 odbyło się w Filii nr 53 kolejne spotkanie DKK. Uczestniczyło w nim 5 osób. Do dyskusji wybraliśmy książkę autorki Doroty Suwalskiej "Czarne jeziora". Książka pisarki to dynamiczna i świetnie napisana powieść. Opowiada o nastoletniej Magdzie, która w świecie słów czuje się lepiej niż w realu. Dziewczyna jest uzdolniona literacko. Powieść dotyczy osób zarażonych wirusem HIV szczególnie nastolatków lub dzieci... Klubowiczom spodobała się książka, jak sami powiedzieli jest to powieść którą "połyka się w jeden wieczór". Niesamowicie poruszająca i ważna we współczesnym świecie.

Relacja ze spotkania styczniowego "Młody Sherlock Holmes: lodowe ostrze" - Andrew Lane

Dnia 28 lutego 2019 roku spotkali się Klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książek. Wybraliśmy do dyskusji powieść Andrew Lane pt. „Młody Sherlock Holmes. Lodowe ostrze”. W spotkaniu uczestniczyło 7 osób. Wiktoriańska Anglia, czternastoletni Sherlock po raz kolejny musi rozwikłać kryminalną zagadkę. Po powrocie ze Stanów Zjednoczonych wyrusza do Londynu. Tym razem jego przygoda rozpoczyna się w klubie Diogenes – trafia tam na zaproszenie starszego brata. Gościnny pokój w którym się umówili staje się miejscem zbrodni. Mycroft otwiera mu drzwi z nożem w ręku, wewnątrz znajdują się zwłoki nieznajomego mężczyzny. Ze względu na niepodważalne zdaniem policji dowody – dyplomata zostaje oskarżony o morderstwo. Sherlock wraz ze swoim opiekunem – tropicielem przestępców postanawia oczyścić brata z zarzutów i przywrócić mu dobre imię. Szybko udaje się im ustalić jak do tego doszło i czym było narzędzie zbrodni. Pozostaje jednak pytanie: dlaczego ktoś chciałby wrobić Mycroft’a w morderstwo? Śledztwo którego podejmuje się Sherlock na własną rękę uruchamia łańcuch nieoczekiwanych wydarzeń i będzie miało swój finał w Rosji. Na nieznanym terenie chłopiec będzie musiał wykorzystać całą wiedzę przekazaną mu przez Amyusa Crowe’a i swoje zdolności spostrzegawcze. Młody detektyw potrafi logicznie myśleć wręcz perfekcyjnie opanował metodę dedukcji, ale będzie się musiał jeszcze wiele nauczyć. Książkę czytało się szybko, ponieważ dla uczestników okazała się bardzo ciekawa. Rozgorzała dyskusja między Klubowiczami nad tym czy wszystkim udało się wyjaśnić zagadkę morderstwa.

Spotkanie organizacyjne DKK - styczeń 2019

Dnia 10 stycznia 2019 odbyło pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książek. Uczestniczyło 5 osób. Na zajęciach omawialiśmy i przypominaliśmy zasady spotykania DKK. Spotkanie to było bardzo ważne ponieważ w naszych kręgach pojawiły się trzy osoby nowe. Nowi Klubowicze opowiedzieli jakie mają zainteresowania jeśli chodzi o literaturę, nawyki czytelnicze i w jaki sposób dobierają swoją lekturę.

Relacja ze spotkania listopadowego 2018 "Kokosowy Budda" Monika Lipińska

Dnia 29 listopada 2018 odbyło się w Filii nr 53 kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książek. Rozmawialiśmy o powieści Moniki Lipińskiej pt.: „Kokosowy Budda”. W spotkaniu uczestniczyło 5 osób. Główną bohaterką książki jest 17 -letnia Róża, która traci swojego ojca przed osiemnastoletnimi urodzinami. Dziewczyna po śmierci taty przeprowadza się wraz z matką do Wrocławia, do pięknej wilii swojego ojczyma Adama. Jednak w nowym domu okazuję się, że świeżo poślubiony mąż, w zamian za zapewnienie bezwzględnego posłuszeństwa i poświęcenia wymaga zmiany światopoglądu i wyznania. Powieść porusza ważne tematy i bardzo trudne we współczesnym świecie: m.in.: nietolerancję, siłę perswazji, brak wsparcia ze strony najbliższych. Uczestnikom bardzo spodobała się powieść, dużym atutem książki jest zachęcająca okładka, a także że zdobyła ona I nagrodę w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Telbit. Dużym plusem utworu jest utrzymanie czytelnika w nieświadomości w rozgrywanych wydarzeniach, co nadawało książce tajemniczy klimat.... A już niedługo, bo 11 grudnia spotkamy się z bohaterami książki pt.: „Cierpkość wiśni” Izabeli Sowy.

Relacja ze spotkania październikowego "Bańki mydlane" Edyta Świętek

Relacja ze spotkania DKK „Bańki mydlane” Edyta Świętek październik 2018 Dnia 25 października 2018 roku w Filii 53 odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książek. Na spotkaniu omawialiśmy książkę pt. „Bańki mydlane” autorstwa Edyty Świętek. Michalina ma wszystko, czego potrzeba młodej dziewczynie: kochającą rodzinę, przyjaciół, uroczego chłopaka i pochłaniającą ją pasję. Niepomyślna diagnoza lekarska w jednej chwili przekreśla jej życiowe plany. Okazuje się, że to nowotwór. Historia Michaliny to dobrze ukazany portret psychologiczny umierającej kobiety, która w zasadzie w jednym momencie straciła wszystko. Autorka postanowiła trudny temat umierania, przekuć w opowieść, która napawa optymizmem. To, co spotyka bohaterkę podczas jej ostatnich chwil, po prostu daje nadzieję. I nie tylko osobom, które obecnie chorują i które wiedzą, że nie zostało im wiele czasu na naszym świecie. Edyta Świętek zawarła bowiem uniwersalne przesłanie dla wszystkich - przesłanie mówiące o tym, że śmierć nie jest końcem, lecz zapowiada coś nowego. Klubowicze byli bardzo zainteresowani tematyką książki. Dyskutowali o opiece nad osobami chorymi i umierającymi. W spotkaniu uczestniczyło 8 osób.

Relacja ze spotkania wrześniowego "#me" Joanna Fabicka

26 września 2018 odbyło się w naszej bibliotece Filii nr 53 w Łodzi pierwsze po wakacjach spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książek. Omawialiśmy książkę autorki Joanny Fabickiej pt.: #me”. W spotkaniu uczestniczyły 3 osoby. Powieść podobała się wszystkim zgromadzonym. Główną bohaterką jest dziewczyna 15 – letnia, która ma na imię Sara. Dziewczyna przeżywa dramat. Na swojej drodze napotyka liczne trudnne problemy życiowe m. im.in.: alkoholizm matki, komplikacje w szkole, rozwód rodziców, brak akceptacji samej siebie, pierwsza miłość itp. Na co dzień Sara wysłuchuje od matki życiowych rad, że warto zapalić trawkę, wcześnie stracić dziewictwo. Jak uważa mama jest to sposób na zdobycie przyjaciół. Matka jest osobą, która na każdym kroku strofuje swoją córkę, że nie powinna tyle jeść, bo jest gruba.... Przełom następuje, gdy

pijana matka potrąca samochodem człowieka, wtedy Sara podejmuję walkę o siebie.... Następne spotkanie odbędzie się już niedługo, bo 25 października 2018. Rozmawiać będziemy na temat powieści Edyty Świętek „Bańki mydlane”. Zapraszamy serdecznie Start godz. 15:00

Spotkanie czerwcowe "Zapałka na zakręcie" Krystyna Siesicka

Ostatnie spotkanie przed wakacjami Dyskusyjnego Klubu Książek odbyło się w Bibliotece Miejskiej w Łodzi przy ul. Jurczyńskiego 30 A . W imprezie uczestniczyło 5 osób. Omawialiśmy znaną i lubianą przez młodzież autorkę Krystynę Siesicką oraz jej utwór „Zapałka na zakręcie”. Powieść spodobała się naszym Klubowiczkom, przedstawia sprawy ważne i niełatwe o skomplikowanym języku uczuć. Jest to interesującą książka opowiadająca o pierwszej miłości tej najbardziej emocjonującej i niepewnej. Główna bohaterka o imieniu Mada poznaje chłopaka, który jest inny od wszystkich dotychczas jej znanych: jest samotny i bardzo tajemniczy. Nie lubi opowiadać o sobie, a szczególnie o swojej przyszłości...

Relacja ze spotkania majowego ""Ewelina i czarny Ptak" Grzegorz Gortrat

Dnia 22 maja 2018 spotkali się Klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książek. Tym razem zmierzyłyśmy się z książką Grzegorza Gortata „Ewelina i Czarny Ptak”. W spotkaniu uczestniczyły 4 osoby. Po śmierci matki 9-letnia Ewelina zostaje zupełnie sama, zdana na łaskę obcych nieżyczliwych ludzi. Zgodnie z wolą ojca dziewczynka w ciągu 7 dni musi wybrać swojego prawnego opiekuna. O jej względy zabiegają – dyrektorka sierocińca, pani Bruber, adwokat Vincent Krammer, pastor Martin oraz doktor Sobel, którzy nie cofną się przed niczym, by zawładnąć majątkiem dziewczynki. I kiedy wydaje się, że już nic i nikt nie obroni Eweliny przed ludzką chciwością, nad jej domem zaczyna krążyć Czarny Ptak, a w miasteczku zjawia się dziwna postać – pan Rukkman. Książka ma niesamowity nastrój nawiązujący do powieści grozy, bohaterowie są świetnie sportretowani oraz wszechobecna magia to niewątpliwe atuty tej książki..

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi