Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

"Papusza" Angeliki Kuźniak

Papusza — ambitna kobieta z cygańskiego taboru, kochająca przyrodę poetka czy zdrajczyni? Po lekturze „Papuszy” Angeliki Kuźniak każdy sam musi odpowiedzieć sobie na to pytanie. Z pewnością miała ona niesamowity dar tworzenia słów z otaczającego ją świata, wynikający z nieprzeciętnej wrażliwości i spostrzegawczości.
Gadziom” przedstawił ją warszawski poeta i znawca folkloru cygańskiego, Jerzy Ficowski. O dzięki niemu możemy dziś czytać piękne pieśni napisane przez tę niezwykłą poetkę.

Opowieść o Papuszy to opowieść o zawieszeniu między dwoma światami, wewnętrznym sporze i codziennych wyborach między tym, co należy a tym, czego się pragnie. O samotności, która może doprowadzić do obłędu oraz dostrzeganiu piękna w najdrobniejszych elementach przyrody. Ta opowieść bardzo spodobała się uczestniczkom spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pabianicach i stała się pretekstem do ciekawej rozmowy na temat kultury cygańskiej oraz wykluczenia społecznego.

W spotkaniu Klubu, które odbyło się 13 września 2017 r., uczestniczyło 7 osób.

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi