"Obiecaj mi" Harlana Cobena

Obiecaj mi” to kolejna książka Harlana Cobena, w której czytelnik poznaje losy byłego koszykarza i prywatnego detektywa, Myrona Bolitara. Tym razem bohater pomaga przyjaciołom w odnalezieniu ich nastoletniej córki. Dziewczyna, poniekąd z winy Bolitara, przepada bez wieści po tym jak wysiadła z jego samochodu. Wszystkie podejrzenia padają na niego. Nękany wyrzutami sumienia Myron postanawia dotrzymać obietnicy i odnaleźć zaginioną.

W sosie szybkiej akcji, błyskotliwych dialogów i niedomówień autor przedstawia nam siłę rodzicielskiej miłości, analizując jej różne aspekty. Bez względu na wiek dziecka, status społeczny i materialny rodziny przedstawieni w powieści rodzice potrafią podjąć wszelkie ryzyko i stawić czoła największym niebezpieczeństwom w imię dobra ich dzieci.

Bardzo ważnym aspektem książki jest też przyjaźń głównego bohatera, Myrona Bolitara i Vina. Jest to długotrwała i niezawodna relacja dwóch współpracowników, którzy doskonale się znają i mogą na siebie liczyć w każdych okolicznościach.
Czytelniczki oceniły tę książkę jako ciekawą i zaskakującą, jednak, jak stwierdziły, same nie wybrałyby tego tytułu.

W spotkaniu (13.02.2013) uczestniczyło 6 osób.

Dorota Michel