Paweł Huelle - "Castorp"

W czwartek 15 maja 2008 r. w M-PBP w Zgierzu odbyło się dziesiąte spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczestniczyło w nim 7 miłośników dobrej literatury. Tematem rozmów była książka Pawła Huelle "Castorp".

Akcja "Castorpa" rozgrywa się w Trójmieście na początku XX wieku. Bohaterem książki jest Hans Castorp, student Cesarskiej Wyższej Szkoły Technicznej, typowy przedstawiciel niemieckiej burżuazji, którego spokojne, ułożone życie burzą pojawiające się na jego drodze tajemnicze postacie.

I chociaż wyrażane opinie nie we wszystkich ustach brzmiały entuzjastycznie, nie sposób było nie przyznać, że książka napisana pięknym, wyszukanym językiem, oddaje nastrój i klimat opisywanego środowiska i epoki
Książka godna polecenia, choć nie jest to lektura, do której chciałoby się wracać.

Małgorzata Frydrych
Moderator DKK przy M-PBP w Zgierzu