"Cień wiatru" Carlosa Ruiza Zafona

Relacja ze spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki przy MBPŁ-Ś Filia nr8 ul. Ogrodowa 24.

Na spotkaniu naszego klubu, które odbyło się 25 kwietnia o godzinie 17  rozmawialiśmy o książce "Cień wiatru" Carlosa Ruiza Zafona. Część naszych klubowiczów już wcześniej czytało "Cień wiatru" , ale z wielką przyjemnością wróciło do jej lektury ponownie bowiem jest to niezwykle fascynująca książka do której chętnie się wraca.  Zafon opowiada historię  chłopca ,którego życie ogniskuje się wokół książek a w szczególności jednej książki zapomnianego pisarza Juliana Caraksa "Cień wiatru ", którą znajduje na Cmentarzysku Zapomnianych Książek w tajemnym miejscu w Barcelonie. Ma jej strzec przed zniszczeniem i ukryć przed człowiekiem, który chce ją spalić i sprawić by przestała istnieć tak fizycznie jak i w wyobraźni czytelników. Główny bohater Daniel zafascynowany książką i jej autorem szuka jego bliskich i świadków jego dramatycznych losów, nie podejrzewając nawet , iż zaczyna się największa i najbardziej niebezpieczna przygoda jego życia. Niezwykły talent pisarski Zafona  sprawia iż ,my czytelnicy również wciągamy się w tę historię tak mocno że trudno nam wrócić do rzeczywistości,  w której żyjemy . Ten świat książki pochłania i absorbuje nas czytelników całkowicie.
Wszyscy chętnie przeczytaliby  inne książki autora  ale tylko "Cień wiatru " został przetłumaczony na język polski. Czekamy zatem z niecierpliwością na nową książkę Corolsa Ruiza Zafona, która już ukazała się w Hiszpanii i niebawem ma być wydana w Polsce.
W spotkaniu uczestniczyło 7 osób.

Następne spotkanie naszego klubu odbędzie się 30 maja o godz 17:00. Będziemy rozmawiać o współczesnej literaturze polskiej dla dzieci i młodzieży i książce Anny Onichimowskiej  "Sen , który odszedł".

Anna Olborska
Moderator DKK przy MBP Łódź-Śródmieście FB nr 8