Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

"Oddech"- Monika Jaruzelska

 O książce Moniki  Jaruzelskiej „Oddech „ ,która jest trzecią częścią jej wspomnień rozmawialiśmy na spotkaniu naszego klubu 27 lipca 2015 r.  Jej dwie poprzednie książki  „Towarzyszka Panienka „  i „Rodzina „  stały się bestsellerami. Urodziła się 11 sierpnia 1963 w Warszawie . Absolwentka  polonistyki UW, studiowała też psychologię i psychoterapię . Wykłada w Szkole  Wyższej Psychologii  Społecznej , właścicielka Szkoły Stylu      i autorka internetowego  programu „Bez maski”.

Wcześniejsze książki Moniki Jaruzelskiej  też czytaliśmy,  a  o pierwszej  części jej trylogii dyskutowaliśmy na spotkaniu naszego klubu w  lipcu 2014 r.   „ Oddech „ to książka napisana już po śmierci ojca Moniki Jaruzelskiego generała Wojciecha Jaruzelskiego .  Jej  klimat jest bardziej refleksyjny  i  melancholijny .  Autorka pisze  o starości , przemijaniu  i śmieci, ale odnajdziemy w niej również , wiele zabawnych anegdot i wspomnień  z lat  spędzonych w szkolne  , którą  wspomina z nostalgią  jako miejsce  spotkań towarzyskich  i nawiązywania  nowych  znajomości.  Opowiada o  młodzieńczych  porywach serca  i  dramatycznych rozstaniach.  Ostatnia cześć trylogii to definitywne rozliczenie Moniki Jaruzelskiej z przeszłością i zamknięcie  pewnego etapu  jej życia.

Serdecznie polecamy wszystkie trzy części książki Moniki Jaruzelskiej.

W spotkaniu uczestniczyło 5 osób.

Anna Olborska

Moderator  DKK  MBP Łódź-Śródmieście FB nr 8

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi