Tajemnice skrywane za ścianą.( J.L.Wiśniewski "Sceny z życia za ścianą")

Każdy, kto mieszka w domu wielorodzinnym ma sąsiadów. Jest z nimi w dobrych, złych lub obojętnych układach. Interesuje się ich życiem lub nie. Kilka takich sąsiedzkich historii opisał Janusz Leon Wiśniewski w książce „Sceny z życia za ścianą”. 15.05 dyskutowałyśmy o tej pozycji w naszym DKK. Pełne wrażliwości opowieści o zwykłych ludziach: chorym na silną depresję mężczyźnie, który stracił pracę; molestowanej w dzieciństwie kobiecie; szczęśliwej i zakochanej parze homoseksualistów, ludziach, którzy w wypadku stracili swoich bliskich, trochę nas zaskoczyły. Paniom książka bardzo się podobała. Dyskutowałyśmy o tym jak mało czasami wiemy o naszych najbliższych sąsiadach. Panie doszły do wniosku, że dobre sąsiedzkie układy są domeną osób ze starszego pokolenia, szczególnie tych samotnych. Młode pokolenie raczej nie jest zainteresowane tego typu kontaktami, skupiając się bardziej na gronie swoich przyjaciół i kolegów.

Chcąc pozostać w kręgu stosunków międzyludzkich, tym razem damsko-męskich, następne spotkanie poświęcimy książce. M.Gretkowskiej \"Kobieta i mężczyźni\".

Mariola Parzęczewska Moderator DKK przy MBP Łódź-Polesie FB nr 9