Młodzieżowy DKK przy Gminnej Bibliotece Publicznej

W ramach zawiązanego we wrześniu b.r. Partnerstwa na rzecz rozwoju edukacji czytelniczej dzieci i młodzieży uczących się w szkołach na terenie naszej gminy, przy współpracy z biblioteką Szkoły Podstawowej w Świnicach Warckich powstał młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki. W dniu 13 grudnia 2012 r. w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej miało miejsce jego pierwsze spotkanie, podczas którego 5 dziewczyn recenzowało książkę Amelka – Katarzyny Majgier, wypożyczoną dla nich z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łodzi – koordynującej program DKK w woj. łódzkim. Poddaną ich recenzji książkę tak scharakteryzowały: Jest to książka o marzeniach dziesięcioletniej dziewczynki, która chce zostać aktorką. Miała trzech przyjaciół Bartka, Stefana i Maćka. Pomimo wielu obowiązków zawsze miała na marzenia. Gdy już została wymarzoną aktorką sława przewróciła jej w głowie. Odwróciła się od swoich przyjaciół i przestała się uczyć. Znalazła nowe przyjaciółki. Książka jest doskonałą rozrywką z przesłaniem. Polecamy dziewczynom w wieku 10-13 lat. Książka Katarzyny Majgier pokazuje, że marzenia się spełniają i należy w to wierzyć.

Działalność Dyskusyjnych Klubów Książki w Polsce finansuje Instytut Książki.