Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską w MBP w Radomsku

Dnia 18 czerwca 2019 r.  w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbyło się spotkanie z autorką książek dla dzieci Renatą Piątkowską. "Zbój, Mruk, Słodziaki i reszta, czyli nasi bracia mniejsi w książkach Renaty Piątkowskiej" to temat spotkania, które zorganizowano w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci.       Zanim rozpoczęło się spotkanie, przeczytano dzieciom wybrane opowiadania autorki ze zbioru pt. "Opowiadania z piaskownicy". Pisarka przybliżyła dzieciom swoje książki,  których bohaterami są zwierzęta. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały historii o dzielnej kotce Wierusi. Poznały też długą drogę powstania książki od pomysłu autora do książki leżącej na półce w bibliotece i czekającej na czytelnika. W takcie spotkania lektorka Malwina Kożurno mistrzowsko przeczytała maluchom opowiadanie autorki pt. "Daleko jeszcze?". Na spotkaniu goszczono około 40 dzieci w wieku przedszkolnym. Po spotkaniu była możliwość zakupienia książek  Pani Renaty Piątkowskiej oraz otrzymania autografu autorki.