Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

"Ptyś i Bill" J. Roby - DKK dla dzieci w MBP W Radomsku

Październikowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci MBP w Radomsku miało miejsce podczas Nocy Bibliotek (5 października). Klubowicze przeczytali komiks pt. "Ptyś i Bill" Jeana Roby, na podstawie którego powstał film fabularny pod tym samym tytułem. Projekcja filmu odbyła się w Oddziale dla dzieci w czasie Nocy Bibliotek. Następnie dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami po obejrzeniu filmu i przeczytaniu książki. Niektórym klubowiczom bardziej przypadły do gustu przygody małego Ptysia i jego ukochanego spaniela Billa przedstawione w wersji komiksowej.

"Wszystkie moje mamy" R. Piątkowskiej - DKK dla dzieci w MBP w Radomsku

Dnia 26 września 2019 r. odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci MBP w Radomsku. W nawiązaniu do 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, przedmiotem rozmowy była książka Renaty Piątkowskiej pt. "Wszystkie moje mamy".

Uczestniczki spotkania opowiedziały historię Szymka Baumana i jego pięciu mam. Rozmawiałyśmy również o sposobach ratowania żydowskich dzieci z getta. Następnie klubowiczki ułożyły z rozsypanki wyrazowej kilka cytatów - wypowiedzi Ireny Sendler. Dziewczynki zgodnie stwierdziły, że książka bardzo im się podobała.

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską w MBP w Radomsku

  Dnia 18 czerwca 2019 r.  w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbyło się spotkanie z autorką książek dla dzieci Renatą Piątkowską. "Zbój, Mruk, Słodziaki i reszta, czyli nasi bracia mniejsi w książkach Renaty Piątkowskiej" to temat spotkania, które zorganizowano w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci.       Zanim rozpoczęło się spotkanie, przeczytano dzieciom wybrane opowiadania autorki ze zbioru pt. "Opowiadania z piaskownicy". Pisarka przybliżyła dzieciom swoje książki,  których bohaterami są zwierzęta. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały historii o dzielnej kotce Wierusi. Poznały też długą drogę powstania książki od pomysłu autora do książki leżącej na półce w bibliotece i czekającej na czytelnika. W takcie spotkania lektorka Malwina Kożurno mistrzowsko przeczytała maluchom opowiadanie autorki pt. "Daleko jeszcze?". Na spotkaniu goszczono około 40 dzieci w wieku przedszkolnym. Po spotkaniu była możliwość zakupienia książek  Pani Renaty Piątkowskiej oraz otrzymania autografu autorki.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

Deklaracja dostępności

2011 WiMBP w Łodzi