"Ptyś i Bill" J. Roby - DKK dla dzieci w MBP W Radomsku

Październikowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci MBP w Radomsku miało miejsce podczas Nocy Bibliotek (5 października). Klubowicze przeczytali komiks pt. "Ptyś i Bill" Jeana Roby, na podstawie którego powstał film fabularny pod tym samym tytułem. Projekcja filmu odbyła się w Oddziale dla dzieci w czasie Nocy Bibliotek. Następnie dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami po obejrzeniu filmu i przeczytaniu książki. Niektórym klubowiczom bardziej przypadły do gustu przygody małego Ptysia i jego ukochanego spaniela Billa przedstawione w wersji komiksowej.

"Wszystkie moje mamy" R. Piątkowskiej - DKK dla dzieci w MBP w Radomsku

Dnia 26 września 2019 r. odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci MBP w Radomsku. W nawiązaniu do 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, przedmiotem rozmowy była książka Renaty Piątkowskiej pt. "Wszystkie moje mamy".

Uczestniczki spotkania opowiedziały historię Szymka Baumana i jego pięciu mam. Rozmawiałyśmy również o sposobach ratowania żydowskich dzieci z getta. Następnie klubowiczki ułożyły z rozsypanki wyrazowej kilka cytatów - wypowiedzi Ireny Sendler. Dziewczynki zgodnie stwierdziły, że książka bardzo im się podobała.

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską w MBP w Radomsku

Dnia 18 czerwca 2019 r.  w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbyło się spotkanie z autorką książek dla dzieci Renatą Piątkowską. "Zbój, Mruk, Słodziaki i reszta, czyli nasi bracia mniejsi w książkach Renaty Piątkowskiej" to temat spotkania, które zorganizowano w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci.       Zanim rozpoczęło się spotkanie, przeczytano dzieciom wybrane opowiadania autorki ze zbioru pt. "Opowiadania z piaskownicy". Pisarka przybliżyła dzieciom swoje książki,  których bohaterami są zwierzęta. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały historii o dzielnej kotce Wierusi. Poznały też długą drogę powstania książki od pomysłu autora do książki leżącej na półce w bibliotece i czekającej na czytelnika. W takcie spotkania lektorka Malwina Kożurno mistrzowsko przeczytała maluchom opowiadanie autorki pt. "Daleko jeszcze?". Na spotkaniu goszczono około 40 dzieci w wieku przedszkolnym. Po spotkaniu była możliwość zakupienia książek  Pani Renaty Piątkowskiej oraz otrzymania autografu autorki.