Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Spotkanie nad morzem

27.10 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Dzieci rozważały nad książką Jadwigi Korczakowskiej pt. " Spotkanie nad morzem". Pierwsze wydanie tej książki miało miejsce w 1962 r. , jednak poruszane w książce zagadnienia nie zmieniają się na przestrzeni lat. Każdy z nas potrzebuje przyjaciela, kogoś zaufanego, kto wysłucha i podpowie jak postąpić i niekoniecznie będzie to rodzic. Książka ta jest również ważna z tego względu, że pozwala nam mieć nadzieję, że los każdego z nas jest gdzieś zapisany i ma swój konkretny scenariusz i po chudych latach wracają te obfite w szczęście, miłość i zrozumienie ...

II Spotkanie autorskie z P. Basią Kosmowską - czerwiec 2017 r.

Dnia 12 czerwca w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki realizowanego we współpracy z Instytutem Książki gościliśmy u nas Panią Basię Kosmowską -polską filolożkę, pisarkę. Pani Basia to niezwykle pozytywna osoba, zarażająca optymizmem. Jest to barwna postać z bogatym wnętrzem, zawsze uśmiechnięta mimo, że los nie był dla niej momentami łaskawy. To także pogodna kobieta pisząca o życiu, ale nie pięknym jak z bajki usłanym różami, lecz często z licznymi przeszkodami, trudnościami. Jej książki uczą, że mimo jak bardzo nam się źle powodzi są ludzie, którym jest gorzej i w różny sposób radzą sobie z tym , raz wychodzą " z tarczą" a raz " na tarczy". W swoich działach Pani Basia porusza problematykę samotności, alkoholizmu, odrzucenia, biedy, zdrad a także nieustanej walki w życiu bohaterów. Zainspirowała nas swoją osobą. Stała się dla nas podczas tego spotkania " otwartą książką".Nikogo nie udawała, była prawdziwa, szczera, jak o sobie powiedziała ,,gawędziara". Opowiedziała nam o początkach swojej drogi z książką, o swoim życiu, także prywatnym, zabrała nas na chwilę w swój świat i wszystko nam w nim pokazała, za co SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PANIU BASIU!

I spotkanie autorskie z Hanną Cygler - DKK dla dorosłych

 Gminna Biblioteka Publiczna w Lgocie Wielkiej wraz z początkiem roku 2016 przystąpiła do programu pod nazwą Dyskusyjny Klub Książki, realizowany we współpracy z Instytutem Książki.

19 września bieżącego roku to pamiętna data w historii naszej biblioteki. Właśnie tego dnia odbyło się pierwsze spotkanie autorski realizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Gościem specjalnym wieczoru była Pani Hanna Cygler – gdańszczanka z urodzenia i zamiłowania. Zawodowo zajmuje się tłumaczeniem ze szwedzkiego i angielskiego, natomiast w wolnym czasie dla przyjemności czytelników i swojej pisze powieści. Pani Hanna jest autorką około 17 powieści obyczajowych i kobiecych m.in. czteroczęściowego cyklu na który składają się następujące tytuły: „Tryb warunkowy”,  „ Deklinacja męska/żeńska”, „Przyszły niedokonany”,  „Odmiana przez przypadki” oraz dwuksięgu:
„ Głowa anioła „ i „ Dwie głowy anioła”. Spod jej pióra ukazały się również książki o zabarwieniu historycznym nie odbiegające jednak od tematyki obyczajowej, takie jak: „ W cudzym domu”, której kontynuacją jest książka pt. „ Za cudze grzechy” oraz saga „ Czas zamknięty” i  „ Pokonani”. Najnowsza książka „ Złodziejki czasu” została wydana na początku 2015 roku. Podczas spotkania autorka zdradziła nam, iż niebawem pojawi się jej kolejna powieść.

Spotkanie autorskie przebiegło w kameralnym gronie, ale za to w niezwykle ciepłej atmosferze przy kawie i słodkościach. Pani Hanna z ogromnym wdziękiem i urokiem osobistym zdradziła nam tajemnice powstawania jej powieści oraz towarzyszące temu anegdoty i ciekawostki. Odpowiadając na pytania czytelniczek omawiała m.in., że inspiracją do pisania są ludzie, których spotyka oraz miejsca, które odwiedza osobiście. Pod wizerunkiem psychologicznym bohaterek jej książek często ukrywają się jej przyjaciółki lub członkowie rodziny, również opisywane wydarzenia są autentyczne, ale jak to mówi sama autorka „dobrze zakopane”.

Na zakończenie spotkania autorka wpisała się do naszej Kroniki oraz rozdała autografy czytelniczkom, które zakupiły książki. Nie obyło się również bez pamiątkowego zdjęcia.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi