II Spotkanie autorskie z P. Basią Kosmowską - czerwiec 2017 r.

Dnia 12 czerwca w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki realizowanego we współpracy z Instytutem Książki gościliśmy u nas Panią Basię Kosmowską -polską filolożkę, pisarkę. Pani Basia to niezwykle pozytywna osoba, zarażająca optymizmem. Jest to barwna postać z bogatym wnętrzem, zawsze uśmiechnięta mimo, że los nie był dla niej momentami łaskawy. To także pogodna kobieta pisząca o życiu, ale nie pięknym jak z bajki usłanym różami, lecz często z licznymi przeszkodami, trudnościami. Jej książki uczą, że mimo jak bardzo nam się źle powodzi są ludzie, którym jest gorzej i w różny sposób radzą sobie z tym , raz wychodzą " z tarczą" a raz " na tarczy". W swoich działach Pani Basia porusza problematykę samotności, alkoholizmu, odrzucenia, biedy, zdrad a także nieustanej walki w życiu bohaterów. Zainspirowała nas swoją osobą. Stała się dla nas podczas tego spotkania " otwartą książką".Nikogo nie udawała, była prawdziwa, szczera, jak o sobie powiedziała ,,gawędziara". Opowiedziała nam o początkach swojej drogi z książką, o swoim życiu, także prywatnym, zabrała nas na chwilę w swój świat i wszystko nam w nim pokazała, za co SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PANIU BASIU!