Spotkanie z Jędrzejem Pasierskim

IMG 4317

24 listopada w czytelni biblioteki odbyło się spotkanie z Jędrzejem Pasierskim, autorem cyklu powieści kryminalnych. Podczas rozmowy z prowadzącą spotkanie Iwoną Podeszwą gość wieluńskiej książnicy opowiadał m.in. o początkach swojej pracy pisarskiej, jak zrodziła się postać głównej bohaterki cyklu komisarz Niny Warwiłow oraz dlaczego umieścił akcję trzech książek w Beskidzie Niskim. W trakcie rozmowy pojawiły się również wątki związane z warsztatem pisarskim oraz wspomnienia z dzieciństwa, które bohater spotkania spędził w Beskidzie Niskim.

Podczas wydarzenia, którego organizatorem był Dyskusyjny Klub Książki działający przy Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu nie mogło zabraknąć indywidualnych rozmów z miłośnikami twórczości Jędrzeja Pasierskiego.

Spotkanie dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

IMG 4321

IMG 4335