Teresa Lipowska gościem miejskiej biblioteki w Wieluniu

aIMG 3208

1 października 2019 r. w czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu odbyło się spotkanie ze znaną i lubianą aktorką filmową i teatralną Teresą Lipowską.
Organizatorem niezwykłego popołudnia w Bibliotece był Dyskusyjny Klub Książki działający przy miejskiej książnicy.
Pretekstem do spotkania stała się wieluńska promocja książki Teresy Lipowskiej "Nad rodzinnym albumem".

Niezwykle interesującą, pełną anegdot rozmowę z autorką przeprowadziła Monika Mularska - Kucharek. Bardzo licznie zgromadzona publiczność wysłuchała wspomnień aktorki o życiu rodzinnym i pracy zawodowej. Pani Teresa snuła opowieści o domu, teatrze, filmie. Sporo miejsca poświęciła,
również kulisom pracy na planie serialu M jak miłość. Na zakończenie spotkania, wszyscy zainteresowani zakupili książkę Teresy Lipowskiej i ustawili się w długiej kolejce po autograf.

Literackie popołudnie w Bibliotece było częścią programu realizowanego we współpracy z Instytutem Książki. Sponsorem przedsięwzięcia był Niepubliczny Zakład
Opieki Zdrowotnej BOMED w Wieluniu.

Dziękujemy!

aIMG 3198

aIMG 3222

aIMG 3231

aIMG 3300

aIMG 3309

aIMG 3317

aIMG 3334

Andrzej Pilipiuk spotkał się z czytelnikami MiGBP w Wieluniu

aIMG 8465

6.11.2018 r. Miejska i Gminna Bibliotek Publiczna w Wieluniu gościła znakomitego pisarza fantastyki, publicystę, laureata nagrody im. Janusza A. Zajdla za rok 2002 – Andrzeja Pilipiuka. Autor najbardziej znany jest z serii opowiadań o przygodach Jakuba Wędrowyczu . Napisał również cykle : „Kuzynki”, „Pan Samochodzik” i „Norweski Dziennik”. W 2017 roku Andrzej Pilipiuk zasłynął z książki podróżniczej „Raport z Północy”. Prowadząca spotkanie, Magdalena Pioruńska wprowadziła 130 uczestników spotkania, uczniów wieluńskich szkół ponadgimnazjalnych w tajniki fantastycznego świata Autora. Andrzej Pilipiuk opowiadał o genezie swoich dzieł, inspiracjach z dzieciństwa, problemach w nauce i niezwykłym świecie wampirów, który stworzył na przekór modom czytelniczym. Autor posiada nie tylko niezwykły dar przelewania myśli na papier, ale także zaciekawiania słuchaczy swoim anegdotami. Na zakończenie, wszyscy zainteresowani nabyli książkę Andrzeja Pilipiuka wraz z autografem.

Organizatorem spotkania był Dyskusyjny Klub Książki działający przy Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu. Przedsięwzięcie przygotowano w ramach programu realizowanego we współpracy z Instytutem Książki.

aIMG 8449

aIMG 8462

aIMG 8474

aIMG 8498

aIMG 8512

Spotkanie z Romanem Czejarkiem w wieluńskiej bibliotece

Spotkanie z Romanem Czejarkiem

20 października 2016 roku, w czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu mieliśmy przyjemność gościć Romana Czejarka – polskiego dziennikarza, radiowca, pisarza, fotografa i konferansjera. Z wykształcenia inżynier elektryk, od lat związany z Radiową Jedynką. Postać znana szerokiej publiczności - głównie z radioodbiornika. Podczas spotkania nie zabrakło błyskotliwych żartów, wspomnień z tras koncertowych „Lata z Radiem”, anegdot z różnych części Polski, a także historii związanych z odwiedzinami
w Wieluniu. W wypełnionej po brzegi czytelni, autor promował również swoje książki, opowiadał o pozostałych pasjach np.: kolekcjonowaniu widokówek oraz przybliżył charakter pracy polskiego radia. Zaproszony gość chętnie i obszernie odpowiadał na pytania publiczności, ze swoistym dla siebie poczuciem humoru. Po części oficjalnej można było nabyć książkę z autografem oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Relacja ze spotkania z Anną Brzezińską

IMG 4242

28 listopada w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu naszym gościem była Anna Brzezińska, ceniona pisarka i mediewistka. Autorka opowiadała o początkach swojej przygody z pisaniem książek i o drodze jaką przebyła od tworzenia literatury fantastycznej do literatury historycznej. W 2017 r. ukazała się najnowsza powieść pisarki „Córki Wawelu”, opisująca życie kobiet z różnych warstw społecznych w czasach Jagiellonów. Książka napisana z rozmachem i wyjątkową dbałością o szczegóły. Anna Brzezińska w niespotykany sposób potrafi zaciekawić słuchacza historią Polski. Powołując się na źródła, malowniczymi opowieściami przeniosła uczestników spotkania w odległą epokę. Spotkanie poprowadziła Magdalena Pioruńska - politolog, anglistka, autorka książki "Twierdza Kimerydu".
Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

IMG 4259

IMG 4236 1

Sławomir Koper w Wieluniu

Spotkanie ze Sławomirem Koprem

20 października 2015 r. w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Miejskiej
i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu odbyło się spotkanie z publicystą, pisarzem,
autorem książek historycznych Sławomirem Koprem. Gość wieluńskiej książnicy opowiadał
m.in. o swoich fascynacjach historią, warsztacie literackim, ulubionych książkach oraz
zainteresowaniach pozaliterackich. Fani twórczości znakomitego pisarza, mieli okazję
zadać autorowi pytania dotyczące jego ulubionej epoki i postaci historycznej oraz najbliższych
planów wydawniczych. Czytelnicy pytali również, jak bardzo zdaniem pisarza zmieniła się
mentalność ludzka na przestrzeni stuleci. W trakcie spotkania, nie zabrakło także bezpośrednich odniesień
do książek Sławomira Kopra oraz wątków osobistych. Na zakończenie literackiego popołudnia
w Bibliotece czytelnicy ustawili się w kolejce po autograf swojego ulubionego pisarza.