Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

"Ciotka Klotka" w Naramicach

We wtorek 16 października 2018r. w Bibliotece Publiczno-Szkolnej w Naramicach gościliśmy   Ewę Chotomską,  reżyserkę, scenarzystkę i  autorkę tekstów piosenek dla dzieci.
Spotkanie odbyło się w ramach  Dyskusyjnego Klubu Książki.  Zorganizowano je we współpracy z Instytutem Książki i Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Łodzi.  W spotkaniu uczestniczyło sześćdziesięcioro uczniów z klas I-VI.
 Artystka    opowiadała najmłodszym o swoich zwierzętach (m.in. o psie Felku Parerasie, któremu poświęciła całą książkę), o tym, jak powstają jej piosenki, i o wyobraźni, którą najlepiej jest rozwijać poprzez czytanie.
Chotomska całe dorosłe życie przepracowała w telewizji, ale kojarzona jest przede wszystkim z jednym programem – legendarnym Tik-Takiem, w którym ogrywała rolę Ciotki Klotki.
Piosenki Chotomskiej, a napisała ich około 500, najczęściej wykonywał zespół Fasolki, którego autorka „(Piosennika Ciotki Klotki”) jest założycielką. W ubiegłym roku grupa świętowała 25-lecie istnienia.     W zespole występują już dzieci Fasolek, a także wnuczka artystki, Zuzia.
Oczywiście nie obyło się bez pytań od publiczności i składania licznych autografów.


 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi