Spotkanie z Elizą Piotrowską

W dniu 24 września 2019 w Filii nr 23 Biblioteki Miejskiej w Łodzi odbyło się spotkanie z Elizą Piotrowską, pisarką na co dzień mieszkającą w Brazylii.

Pani Eliza jest również ilustratorką oraz tłumaczką języka włoskiego i krytyczką sztuki. Pisze do dziecięcych czasopism Świerszczyk i Miś. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień literackich.

Podczas spotkania z dziećmi zaprezentowała całą serię książek o zwariowanej cioci Jadzi i jej małej bratanicy. Opowiadała o początkach swojej pisarskiej przygody i odpowiadała na pytania dzieci. Po spotkaniu można było nabyć książki Elizy Piotrowskiej wraz z dedykacją od autorki.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Promocja czytelnictwa” Instytutu Książki.

eliza piotrowska 1  eliza piotrowska 2  eliza piotrowska 3

Spotkanie autorskie z Katarzyną Enerlich

We wtorek, 9 października  w Filii nr 23 Biblioteki Miejskiej w Łodzi gościliśmy pisarkę Katarzynę Enerlich. Spotkanie odbyło się dla dwóch Dyskusyjnych Klubów Książki działających przy Filiach nr 23 i 28.

Podczas spotkania autorka opowiadała o sobie, o swojej twórczości, o tym jak doszło do tego, że została pisarką, dlaczego zainteresowała się jogą. Poruszyła też wątek ukochanych Mazur, na których mieszka i swojej wielkiej miłości do zwierząt.

Po spotkaniu wielbicielki twórczości Katarzyny Enerlich miały możliwość zakupienia wybranej książki wraz z dedykacją od autorki.

enerlich1

enerlich2

enerlich3

Spotkanie z Romanem Czejarkiem

W dniu 31 marca 2015 r. w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Polesie odbyło się spotkanie z Romanem Czejarkiem, dziennikarzem, radiowcem, pisarzem, konferansjerem, wieloletnim prowadzącym i szefem audycji Lato z Radiem.

W trakcie spotkania Roman Czejarek  podzielił się z czytelnikami różnymi historiami i anegdotami związanymi z pracą w radiu. Mówił o ludziach tworzących audycję, o trasach koncertowych Lata z Radiem, o swoich podróżach bliższych i dalszych. Uchylił rąbka tajemniczej, rodzinnej historii oraz opowiedział o swoich zainteresowaniach Szczecinem. Były również konkursy, a dla zwycięzców upominki w postaci kubków i koszulek Lata z Radiem. Spotkanie zakończyło się wspólnymi zdjęciami i rozdaniem autografów.

czejarek_1 czejarek_2 czejarek_3

czejarek_4  czejarek_6

Spotkanie ze Zbigniewem Zamachowskim

18 października 2017 r. gościem Dyskusyjnych Klubów Książki działających przy Filiach nr 3, 9, 18 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Polesie był znany aktor, Zbigniew Zamachowski.

W trakcie spotkania, które prowadziła Anna Michalska z Muzeum Kinematografii, pan Zbigniew opowiadał o swoich rolach filmowych i teatralnych, o dubbingu, twórczości kompozytorskiej. Podzielił się z nami wieloma anegdotami ze swojego prywatnego i zawodowego życia.

Spotkanie było niezmiernie udane, często padały pytania od publiczności. Na zakończenie można było otrzymać autograf i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z aktorem.

zam 2  zam 1 zam 3 zam 4

Spotkanie z Marcinem Mellerem i Anną Dziewit-Meller

W dniu 17 kwietnia 2012 r. na zaproszenie dwóch Dyskusyjnych Klubów Ksiązki, Filii nr 3 i 9, gościli u nas Anna Dziewit-Meller i Marcin Meller promując swoja książkę ”Gaumardżos”. Opowieść o Gruzji trwała półtorej godziny. Wiele faktów i anegdot opowiedzianych przez gości przybliżyło słuchaczom ten piękny kraj. Spotkanie było bardzo interesujące i pełne humoru. Całość ubarwił pokaz slajdów autorstwa naszych gości.

Meller_1  Meller_2  Meller_3  Meller_4