Spotkanie ze Zbigniewem Zamachowskim

18 października 2017 r. gościem Dyskusyjnych Klubów Książki działających przy Filiach nr 3, 9, 18 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Polesie był znany aktor, Zbigniew Zamachowski.

W trakcie spotkania, które prowadziła Anna Michalska z Muzeum Kinematografii, pan Zbigniew opowiadał o swoich rolach filmowych i teatralnych, o dubbingu, twórczości kompozytorskiej. Podzielił się z nami wieloma anegdotami ze swojego prywatnego i zawodowego życia.

Spotkanie było niezmiernie udane, często padały pytania od publiczności. Na zakończenie można było otrzymać autograf i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z aktorem.

zam 2  zam 1 zam 3 zam 4

Spotkanie z Romanem Czejarkiem

W dniu 31 marca 2015 r. w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Polesie odbyło się spotkanie z Romanem Czejarkiem, dziennikarzem, radiowcem, pisarzem, konferansjerem, wieloletnim prowadzącym i szefem audycji Lato z Radiem.

W trakcie spotkania Roman Czejarek  podzielił się z czytelnikami różnymi historiami i anegdotami związanymi z pracą w radiu. Mówił o ludziach tworzących audycję, o trasach koncertowych Lata z Radiem, o swoich podróżach bliższych i dalszych. Uchylił rąbka tajemniczej, rodzinnej historii oraz opowiedział o swoich zainteresowaniach Szczecinem. Były również konkursy, a dla zwycięzców upominki w postaci kubków i koszulek Lata z Radiem. Spotkanie zakończyło się wspólnymi zdjęciami i rozdaniem autografów.

czejarek_1 czejarek_2 czejarek_3

czejarek_4  czejarek_6

Spotkanie z Lechem Dyblikiem

W dniu 10 czerwca 2013 r. w naszej bibliotece gościł znany z telewizyjnych seriali i filmów aktor, Lech Dyblik, którego drugą pasją jest granie na gitarze i śpiewanie. „Ojciec mój Lenin” taki tytuł nosił wieczór rosyjskiej piosenki poetyckiej w wykonaniu naszego gościa. Podczas spotkania usłyszeliśmy utwory Galicza, Wizbora i Wysockiego oraz błatnyje piesni z płyty „Bandycka dusza”. Do każdego wykonywanego utworu pan Lech Dyblik robił krótkie wprowadzenie, opowiadał anegdoty z własnego życia i ciekawostki o Odessie.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego  pod patronatem Instytutu Książki i British Council.

Lech Dyblik_1  Lech Dyblik_2  Lech Dyblik_3  Lech Dyblik_4

Spotkanie z Marcinem Mellerem i Anną Dziewit-Meller

W dniu 17 kwietnia 2012 r. na zaproszenie dwóch Dyskusyjnych Klubów Ksiązki, Filii nr 3 i 9, gościli u nas Anna Dziewit-Meller i Marcin Meller promując swoja książkę ”Gaumardżos”. Opowieść o Gruzji trwała półtorej godziny. Wiele faktów i anegdot opowiedzianych przez gości przybliżyło słuchaczom ten piękny kraj. Spotkanie było bardzo interesujące i pełne humoru. Całość ubarwił pokaz slajdów autorstwa naszych gości.

Meller_1  Meller_2  Meller_3  Meller_4

Spotkanie autorskie z Magdaleną Zawadzką

W dniu 26 września 2011 r. gościem  Dyskusyjnych Klubów Książki działających przy Filii nr 3
i Filii nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Polesie była Magdalena Zawadzka. Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, znana przede wszystkim z roli Basi Wołodyjowskiej w filmie „Pan Wołodyjowski”
i serialu „Przygody pana Michała”.

Na spotkaniu pani Magdalena Zawadzka promowała książkę Gustawa Holoubka „Wspomnienia z niepamięci”. Wznowioną po 10 latach przez Wydawnictwo Marginesy książkę, będącą opowieścią
o krakowskim dzieciństwie i latach młodości wybitnego aktora. Wydanie to zostało wzbogacone
o wspaniałą kolekcję zdjęć z rodzinnych i teatralnych  archiwów. Pani Magdalena Zawadzka swoim ciepłym głosem opowiadała o pomyśle napisania książki wspomnieniowej przez Gustawa Holoubka oraz o wspaniałym, 35-letnim związku dwojga kochających i wzajemnie wspierających się ludzi. Wspomniała  również o swojej nowej książce „Gustaw i Ja”, która ukaże się w październiku na rynku księgarskim. Rozmowę z gościem  Dyskusyjnych Klubów Książki poprowadziła pani Hanna Grudzińska
z Wydawnictwa Marginesy.

Po spotkaniu była możliwość zakupienia książki i otrzymania autografu od autorki. Spotkanie odbyło się w lokalu Filii nr 3, przy ul. Perla 9, a swoją obecnością zaszczyciła je licznie zgromadzona publiczność.

magda_2magda_1magda_4magda_3