Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Warsztaty detektywistyczne- Dariusz Rekosz w Naramicach

W czwartek 08 czerwca 2017r. gościem Biblioteki Publiczno-Szkolnej w Naramicach był Dariusz Rekosz, autor książek dla dzieci i młodzieży oraz słuchowisk radiowych, m.in. cyklu Detektywów para – Jacek i Barbara, emitowanych w Polskim Radiu Bis.

Spotkanie autora z uczniami z klas IV-VI   połączono z warsztatami detektywistycznymi, które zorganizowano w ramach działającego przy bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, dzięki czemu spotkanie uzyskało dofinansowanie z Instytutu Książki.

Dariusz Rekosz z wykształcenia jest informatykiem, specjalistą ds. turystyki, ekonomistą. Interesuje się tworzeniem stron internetowych i matematyką, a jego pasją jest piłkarstwo. Wszystkie zainteresowania umiejętnie łączy w swojej literackiej twórczości, a ciekawostki z każdej z tych dziedzin służą autorowi do prowadzenia interesujących warsztatów, podczas których uczestnicy łamią sobie głowy nad szyframi, rebusami i łamigłówkami. Oprócz zajęć praktycznych Dariusz Rekosz przygotował krótką prezentację o swojej literackiej działalności i przedstawił ciekawych ludzi, których miał przyjemność spotkać na swej pisarskiej drodze. Miłośnicy jego twórczości mieli też okazję nabyć książki autora i zdobyć od niego autograf i dedykację.

Były też zabawy w skojarzenia, rozpoznawanie postaci literackich, szukanie ukrytych słów. Do najbardziej aktywnych trafiły nagrody – książki i audiobooki.

 

 

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi