Agnieszka Tyszka w Naramicach

W dniu 18.04.2016 r. w poranek poniedziałkowy, biblioteka szkolna w Naramicach gościła  autorkę książek dla dzieci i młodzieży- Agnieszkę Tyszkę. Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Instytutem Książki w Ramach Programu Rozwoju Czytelnictwa. W spotkaniu uczestniczyli członkowie DKK oraz uczniowie z klasy pierwszej i drugiej. Pani Agnieszka przez kilka lat pracowała jako dziennikarka   Jej zabawne i poruszające bajeczki ukazywały się w telewizyjnej ,,Jedyneczce”. Cykl książek o ,,Zosi z ulicy Kociej” zdobywa serca czytelników z całej Polski. W 2005 r. otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego za książkę pt.: „Róże w garażu”.

Spotkanie z najmłodszymi dzieciakami zaczęła od pytania –kto lubi czytać książki? W górze ukazała się chmara rąk, ale po krótkiej pogadance wyłonili się tacy , którzy nie na widzą czytać. Autorka zachęcała do czytania książek oraz opowiadała skąd czerpie literackie pomysły i jak zbiera materiały do swoich utworów. „Róże w garażu” i „Deszczowa zagadka inspektora Nielubca” – to dwie powieści, która pisarka szczególnie przybliżyła młodym czytelnikom na spotkaniu i zachęciła ich do lektury, czytając głośno fragmenty oraz wprowadziła dzieci w tajniki „języka lolowego”, którym porozumiewają się bohaterowie książki.

Na zakończenie młodzi słuchacze chętnie zadawali autorce pytania. Pytali o ilość książek, które  napisała, skąd czerpie pomysły do pisania, jak długo pisze jedną książkę? itp.. Po czym nadszedł czas na autografy, które Pani Agnieszka składała w nowo zakupionych przez dzieci książkach lub na zakładkach z wizerunkiem bohaterki Zosi, które rozdała młodym czytelnikom.