Barbara Gawryluk w Naramicach

Dnia 18 listopada 2015 roku w naszej  szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie  z Panią Barbarą Gawryluk – pisarką bardzo ciekawych, często opowiadających prawdziwe historie, książek dla dzieci i młodzieży, a także tłumaczką (między innymi wszystkich części Biura Lassego i Mai).  Na spotkanie przybyli uczniowie z klasy trzeciej, czwartej i piątej należący do Dyskusyjnego Klubu Książki.

Podczas spotkania pisarka opowiadała o swoich trzech zawodach: o byciu pisarką, tłumaczką oraz dziennikarką radiową. Następnie zaprezentowała napisane przez siebie książki. Były to między innymi: „Moje Bullerbyn” i wszystkie dalsze części tej książki, "Dżok, legenda o psiej wierności"  „Klifka”, „Klinika zdrowego Chomika”, "Kaktus, dobry pies", "W Zielonej Dolinie", "Baltic-pies, który płynął na krze" – to  historia, którą żyła Polska i cały świat. Książka opowiada o psie, który płynął Wisłą na krze i został uratowany przez mechanika statku badawczego R/V Baltica. Historie, jakie opisuje pani Barbara są zabawne i pełne ciepła, autorka porusza w nich jednak trudne i ważne dla młodych czytelników problemy.

Na koniec był czas na zadawanie pisarce pytań, wspólne zdjęcia oraz autografy.

Spotkanie odbyło się dzięki łódzkiej koordynatorce DKK  Pani Kingi Siekierskiej we  współpracy z Instytutem Książki