Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Spotkanie z Jackiem Pałkiewiczem

W dn.5.11.2019 r. w Mediatece 800-lecia o godz. 17.00 odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem, eksploratorem, trenerem survivalu, podróżnikiem Jackiem Pałkiewiczem.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki, które działają przy MBP w Piotrkowie Trybunalskim, we współpracy  z Instytutem Książki i WBP w Łodzi.

W pierwszej części spotkania czytelnicy mogli obejrzeć film i zdjęcia dokumentujące pracę i liczne podróże naszego gościa.

Jacek Pałkiewicz od dziecka  wiedział, że będzie podróżnikiem. Na początku były to podróże bez paszportu do krajów z bloku wschodniego. Nie zaspokoiły one jednak jego ciekawości świata. Dopiero wyjazd  do Włoch otworzyła mu drogę do dalszego eksplorowania naszego globu. Podróżnik imał się różnych zajęć w swoim życiu. Przez dwa lata pływał jako oficer na statkach „tanich bander”, pracował w afrykańskich kopalniach złota i diamentów. Od połowy lat 70. XX wieku kierował wieloma ambitnymi wyprawami w poszukiwaniu osobliwości ginących cywilizacji. Eksplorował największe pustynie i dżungle świata, obserwował niesamowite zjawiska i spotykał niezwykłych ludzi. W 1996 roku zlokalizował źródło Amazonki.

Momentem przełomowym w jego życiu było samotne przepłynięcie Atlantyku. To ponad czterdziestodniowe doświadczenie wykorzystali później badacze z NASA, zainteresowani problematyką izolacji i granic ludzkiej wytrzymałości. Podróżnik swoją wiedzę przekazał podczas szkoleń : kosmonautom, antyterrorystom i oficerom GROM-u. Założona przez pana Jacka Pałkiewicza 1983 r. szkoła przetrwania cieszy się dużym uznaniem i nadal szkoli kadry menadżerskie w przekraczaniu barier osobowości w warunkach krańcowego obciążenia.

W drugiej części spotkania  nasz gość odpowiadał na pytania moderującej spotkanie pani Izy Radke i licznie zgromadzonej publiczności. Na koniec można było zrobić sobie zdjęcie z podróżnikiem, zakupić książki jego autorstwa i uzyskać autograf. Pan Jacek Pałkiewicz wpisał się również do naszej kroniki.

 W spotkaniu wzięło udział 110 osób.

                                                           Moderator DKK przy MBP w Piotrkowie Tryb.

                                                                     Katarzyna Choja

 

Spotkanie z Jackiem Pałkiewiczem_1

 Spotkanie z Jackiem Pałkiewiczem_2

 Spotkanie z Jackiem Pałkiewiczem_3

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi