Spotkanie autorskie z Grażyną Jeromin-Gałuszka

Dyskusyjny Klub Książki działający przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie gościł w dniu 22.05.2018 r. Panią Grażynę Jeromin-Gałuszkę. Spotkanie odbyło się  w ramach programu realizowanego we współpracy z Instytutem Książki.Autorka jest absolwentką bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz scenopisarstwa Szkoły Filmowej w Łodzi. Publikowała utwory poetyckie i krótkie formy prozatorskie w czasopismach oraz w antologiach poetyckich. Zadebiutowała w roku 2007 roku powieścią „Złote nietoperze”, za którą otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie literackim „Kolory życia”. W 2014 r. zdobyła główną nagrodę na Festiwalu Literatury Kobiecej” Pióro i Pazur” w kategorii „Pióro” za powieść „Magnolia”. Ponadto napisała powieści „Oczy Marzanny M.”, „Kobiety z Czerwonych Bagien”, „Nie zostawiaj mnie”, „Gdybyś mnie kochała”, „Długie lato w Magnolii”, „Złoty sen”, „Bardzo długie przebudzenie”, „Legenda” i wydana w tym roku „ Zmowa byłych żon”.

Podczas spotkania pisarka przybliżyła uczestnikom  swój warsztat pracy, opowiadała o sztuce pisania książek oraz w jakich okolicznościach powstała jej pierwsza książka. Spotkanie przebiegło w bardzo serdecznej, miłej atmosferze. Uczestnicy spotkania mieli również możliwość zakupienia książek autorki i uzyskania jej autografu. W spotkaniu uczestniczyło 16 osób.