Spotkanie autorskie z Grażyną Jeromin-Gałuszka

Dyskusyjny Klub Książki działający przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie gościł w dniu 22.05.2018 r. Panią Grażynę Jeromin-Gałuszkę. Spotkanie odbyło się  w ramach programu realizowanego we współpracy z Instytutem Książki.Autorka jest absolwentką bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz scenopisarstwa Szkoły Filmowej w Łodzi. Publikowała utwory poetyckie i krótkie formy prozatorskie w czasopismach oraz w antologiach poetyckich. Zadebiutowała w roku 2007 roku powieścią „Złote nietoperze”, za którą otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie literackim „Kolory życia”. W 2014 r. zdobyła główną nagrodę na Festiwalu Literatury Kobiecej” Pióro i Pazur” w kategorii „Pióro” za powieść „Magnolia”. Ponadto napisała powieści „Oczy Marzanny M.”, „Kobiety z Czerwonych Bagien”, „Nie zostawiaj mnie”, „Gdybyś mnie kochała”, „Długie lato w Magnolii”, „Złoty sen”, „Bardzo długie przebudzenie”, „Legenda” i wydana w tym roku „ Zmowa byłych żon”.

Podczas spotkania pisarka przybliżyła uczestnikom  swój warsztat pracy, opowiadała o sztuce pisania książek oraz w jakich okolicznościach powstała jej pierwsza książka. Spotkanie przebiegło w bardzo serdecznej, miłej atmosferze. Uczestnicy spotkania mieli również możliwość zakupienia książek autorki i uzyskania jej autografu. W spotkaniu uczestniczyło 16 osób.

Pisz pan ksiązkę!Buczkowski Zbyszek. Relacja ze spotkania

14 lutego  2018 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie 4 osobowym dyskutowali na temat książki” Pisz Pan książkę! Buczkowski Zbyszek”. Czytając książkę nie można się od niej oderwać. Można pochłonąć ją jednym tchem. Bo jak tu z zaciekawieniem nie przeczytać o niesamowitych historiach z życia znanego i lubianego aktora, które wydarzyły się naprawdę.

spotkanie autorskie z Magdaleną Witkiewicz-DKK Uniejów

Dyskusyjny Klub Książki działający przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie w dniu 22 czerwca b.r. gościł na spotkaniu autorskim Magdalenę Witkiewicz. Autorka znana z bestsellerowych na wskroś kobiecych i bliskich życiu powieści opowiadała nie tylko o książkach ale i o sobie. Czytelnicy mieli okazję poznać bliżej poczucie humoru ale także niezwykłe ciepło i dystans do siebie ulubionej pisarki.

Książki Pani Magdaleny Witkiewicz mocno wciągają i poruszają do głębi. Jest w nich miłość jak w bajce, jest wątek homoseksualny, są trudne relacje z rodzicami. Jest także spełnianie oczekiwań innych, duża różnica wieku między partnerami, niespodziewana śmierć. Autorka potrafi znakomicie wczuć się w sytuację bohatera i tak autentycznie o nim pisać, że osoby, które doświadczyły podobnych sytuacji co bohater, często czują się tak, jakby pisała właśnie o nich.

W spotkaniu uczestniczyło 35 osób.

Spotkanie autorskie z Hanną Cygler DKK Uniejów

24 października 2017 r. gościem Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie była znana pisarka Hanna Cygler, a właściwie Anna Kanthak. Jedna z najchętniej czytanych polskich pisarek. Od lat jej książki cieszą się niesłabnącą popularnością, o czym świadczą chociażby liczone w setkach tysięcy wypożyczenia jej książek w bibliotekach i dziesiątki zaproszeń na spotkania autorskie rocznie. Dom Wydawniczy REBIS opublikował dotąd 18  książek autorki. Wszystkie książki Cygler zostały wydane również jako audiobooki i e-booki. W trakcie spotkania pisarka opowiadała o swoim warsztacie pisarskim, pasjach, zainteresowaniach. O tym ile czasu zajmuje jej pisanie książek. Cygler okazała się nie tylko świetną pisarką, ale przede wszystkim otwartą, bezpośrednią i bardzo sympatyczną osobą. Na zakończenie podpisywała książki i odpowiadał na pytania uczestników spotkania. Spotkanie odbyło się w ramach programu realizowanego we współpracy z Instytutem Książki.

Relacja ze spotkania autorskiego z Malgorzatą Gutowską-Adamczyk

Dyskusyjny Klub Książki przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej  w Uniejowie 14 października gościł znakomitą pisarkę, autorkę scenariuszy filmowych i telewizyjnych -Małgorzatę Gutowską- Adamczyk.

Miłośnicy książek Pani Małgorzaty zadawali nurtujące ich pytania, dotyczące twórczości i życia gościa. Zainteresowanie czytelników wzbudzała przede wszystkim popularna saga pt. „Cukiernia pod Amorem” . Autorka wprowadziła uczestników spotkania w swój świat dzieciństwa, młodości i teraźniejszości. Ze swoich dziecięcych lat wspominała np. liczydła na które bardzo lubiła patrzeć, szczególnie gdy mama na nich liczyła, a to dlatego, że w przesuwaniu koralików jak to mówiła „była jakaś magia”. Wspominała telewizję, której nie można było oglądać przez całą dobę, ponieważ zaczynała się po południu i przed północą kończyła hymnem państwowym. Opowiadała o tym jak ważne jest dla niej pisanie, jak ważne są otrzymane nagrody literackie odzwierciedlające sukces jej pracy, ale najważniejsze w jej życiu są dzieci. Autorka opowiedziała także czytelnikom o dwóch swoich nowościach pt.„Fortuna i namiętności. Klątwa”  oraz  „Kalendarze”.

Puentą spotkania była myśl, że z pozoru zwykłe życie potrafi być wielkim darem, że rozmowa przy stole, czy uścisk dłoni najbliższych potrafią przynieść wielką radość . Warto także utrwalać (czy to na piśmie, czy robiąc zdjęcia) to co przemija chociażby dla potomnych.