Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Pisz pan ksiązkę!Buczkowski Zbyszek. Relacja ze spotkania

14 lutego  2018 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie 4 osobowym dyskutowali na temat książki” Pisz Pan książkę! Buczkowski Zbyszek”. Czytając książkę nie można się od niej oderwać. Można pochłonąć ją jednym tchem. Bo jak tu z zaciekawieniem nie przeczytać o niesamowitych historiach z życia znanego i lubianego aktora, które wydarzyły się naprawdę.

Spotkanie autorskie z Hanną Cygler DKK Uniejów

24 października 2017 r. gościem Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie była znana pisarka Hanna Cygler, a właściwie Anna Kanthak. Jedna z najchętniej czytanych polskich pisarek. Od lat jej książki cieszą się niesłabnącą popularnością, o czym świadczą chociażby liczone w setkach tysięcy wypożyczenia jej książek w bibliotekach i dziesiątki zaproszeń na spotkania autorskie rocznie. Dom Wydawniczy REBIS opublikował dotąd 18  książek autorki. Wszystkie książki Cygler zostały wydane również jako audiobooki i e-booki. W trakcie spotkania pisarka opowiadała o swoim warsztacie pisarskim, pasjach, zainteresowaniach. O tym ile czasu zajmuje jej pisanie książek. Cygler okazała się nie tylko świetną pisarką, ale przede wszystkim otwartą, bezpośrednią i bardzo sympatyczną osobą. Na zakończenie podpisywała książki i odpowiadał na pytania uczestników spotkania. Spotkanie odbyło się w ramach programu realizowanego we współpracy z Instytutem Książki.

Relacja ze spotkania autorskiego z Malgorzatą Gutowską-Adamczyk

Dyskusyjny Klub Książki przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej  w Uniejowie 14 października gościł znakomitą pisarkę, autorkę scenariuszy filmowych i telewizyjnych -Małgorzatę Gutowską- Adamczyk.   

Miłośnicy książek Pani Małgorzaty zadawali nurtujące ich pytania, dotyczące twórczości i życia gościa. Zainteresowanie czytelników wzbudzała przede wszystkim popularna saga pt. „Cukiernia pod Amorem” . Autorka wprowadziła uczestników spotkania w swój świat dzieciństwa, młodości i teraźniejszości. Ze swoich dziecięcych lat wspominała np. liczydła na które bardzo lubiła patrzeć, szczególnie gdy mama na nich liczyła, a to dlatego, że w przesuwaniu koralików jak to mówiła „była jakaś magia”. Wspominała telewizję, której nie można było oglądać przez całą dobę, ponieważ zaczynała się po południu i przed północą kończyła hymnem państwowym. Opowiadała o tym jak ważne jest dla niej pisanie, jak ważne są otrzymane nagrody literackie odzwierciedlające sukces jej pracy, ale najważniejsze w jej życiu są dzieci. Autorka opowiedziała także czytelnikom o dwóch swoich nowościach pt.„Fortuna i namiętności. Klątwa”  oraz  „Kalendarze”.

Puentą spotkania była myśl, że z pozoru zwykłe życie potrafi być wielkim darem, że rozmowa przy stole, czy uścisk dłoni najbliższych potrafią przynieść wielką radość . Warto także utrwalać (czy to na piśmie, czy robiąc zdjęcia) to co przemija chociażby dla potomnych.

Spotkanie odbyło się w ramach programu realizowanego we współpracy z Instytutem Książki.

spotkanie autorskie z Magdaleną Witkiewicz-DKK Uniejów

Dyskusyjny Klub Książki działający przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie w dniu 22 czerwca b.r. gościł na spotkaniu autorskim Magdalenę Witkiewicz. Autorka znana z bestsellerowych na wskroś kobiecych i bliskich życiu powieści opowiadała nie tylko o książkach ale i o sobie. Czytelnicy mieli okazję poznać bliżej poczucie humoru ale także niezwykłe ciepło i dystans do siebie ulubionej pisarki.

Książki Pani Magdaleny Witkiewicz mocno wciągają i poruszają do głębi. Jest w nich miłość jak w bajce, jest wątek homoseksualny, są trudne relacje z rodzicami. Jest także spełnianie oczekiwań innych, duża różnica wieku między partnerami, niespodziewana śmierć. Autorka potrafi znakomicie wczuć się w sytuację bohatera i tak autentycznie o nim pisać, że osoby, które doświadczyły podobnych sytuacji co bohater, często czują się tak, jakby pisała właśnie o nich.

Spotkanie odbyło się w ramach programu realizowanego we współpracy z Instytutem Książki.

W spotkaniu uczestniczyło 35 osób.

Złote nietoperze

Jak co miesiąc w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie 24 września miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Czterech członków dyskutowało na temat książki Grażyny Jeromin-Gałuszki – „Złote nietoperze”. Książka wyjątkowo spodobała się wszystkim czytelniczkom. Panie były zachwycone wiejskim krajobrazem przedstawionym na łamach powieści, także fabuła wciągnęła je na tyle, iż przeczytały książkę jednym tchem. Wątek mrocznej tajemnicy również wzbudził w paniach pozytywne emocje.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi