Spotkanie autorskie z Małgorzatą Kalicińską

Normal 0 21 MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman";}

16 czerwca 2011 r. gościliśmy w naszym mieście pisarkę Małgorzatę Kalicińską. Spotkanie autorskie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie.

Autorka najbardziej znana z cyklu powieści o „Rozlewisku” przyciągnęła wielu swoich czytelników, ale nie tylko. Na spotkanie przyszły też osoby, które jeszcze nie czytały jej powieści, jednak zachęcone przez pisarkę na pewno po nie sięgną.

Okazało się, że pani Małgorzata Kalicińska to bardzo sympatyczna, ciepła osoba, z dużym poczuciem humoru. Opowiadała o genezie napisania swojej pierwszej książki, o tym jak zmieniło to jej życie, o swoich zamiłowaniach czytelniczych, a także zagranicznych podróżach. Chętnie też odpowiadała na pytania publiczności, którą bardzo interesowała jej opinia dotycząca filmowej adaptacji „Domu nad rozlewiskiem”. Wywiązała się także dyskusja na tematy kulinarne, ponieważ książki tej pisarki to prawdziwe skarbnice starych, zapomnianych przepisów. Pani Małgorzata Kalicińska opowiadała również o swojej najnowszej powieści „Zwyczajny facet”, która jest zupełnie inna niż jej poprzednie książki. Pisała ją w męskiej narracji i poruszyła trudne tematy przemocy psychicznej oraz emigracji zarobkowej. Autorka podzieliła się z nami swoimi planami i zdradziła, że bohaterką jej następnej książki będzie kobieta po 50-tce, która boryka się z problemem dzieci „wyfruwających” z gniazda rodzinnego oraz śmierci bliskich. W planach ma także napisanie książki wspólnie ze swoją córką Barbarą.

Na koniec były kwiaty, podziękowania za spotkanie, autografy i wspólne zdjęcia oraz zaproszenie do skorzystania z naszych termalnych atrakcji.

Beata Szymczak - moderator DKK przy M-GBP w Uniejowie