Relacja ze spotkania autorskiego z Beatą Ostrowicką

Dnia 09 maja 2017 w trakcie XIV edycji programu Tygodnia Bibliotek 2017 w  Filii  nr 3 gościliśmy Beatę Ostrowicką - pisarkę, autorkę książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie zrealizowane zostało w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży oraz przy współpracy z Instytutem Książki. Biblioteka zaprosiła uczniów kl. IV i V ze SP nr 12 (45 osób). Na wstępie literatka rozmawiała z dziećmi o tym czy lubią czytać książki i czy sami piszą opowiadania lub wiersze. Młodzież bardzo chętnie i aktywnie włączyła się w rozmowę i zadawała wiele pytań autorce. W grupie zaproszonych gości były dziewczyny ze Szkolnego Koła Dziennikarskiego. Pani Beata Ostrowicką udzielała odpowiedzi na zadane przez nie pytania i wyraziła zgodę na umieszczenie ich w szkolnej gazetce. W trakcie zajęć odbył się konkurs na najładniejszą okładkę do książek  pisarki. Jedna z uczennic przeczytała fragment napisanej przez siebie książki, który pani Beata pochwaliła.

Na zakończenie uczniowie zakupili książki z dedykacją od autorki.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.