Relacja ze spotkania autorskiego z Barbarą Ciwoniuk

27 maja w Filii nr 3 mieliśmy przyjemność gościć panią Barbarę Ciwoniuk, autorkę powieści dla młodzieży. Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki przy współpracy z Instytutem Książki w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Uczestnikami byli uczniowie SP nr 12 (kl. VI- 19 osób). Pisarka zadebiutowała w 2005 roku książką pt. „Igor” , która została nominowana przez Polską sekcję IBBY do programu „ Outstanding Books for People with Disabilities”. Książka opowiada o problemach chłopca w wieku gimnazjalnym cierpiącego na dysleksję. Literatka wydała do tej pory dziewięć powieści dla młodzieży „Igor”, „Ania”, „Rokko”, „Wakacje z gangsterem”, „Ten gruby”, „Własny pokój”, „Uciec jak najbliżej”, „Musisz to komuś powiedzieć”, „A jeśli zostanę” i jedną dla dorosłych : „Wszystko inne poczeka”. Autorka w swoich książkach porusza tematy bliskie młodzieży tj. samotność, miłość, konflikty z rówieśnikami i dorosłymi, niepełnosprawność, śmierć bliskich... Pani Ciwoniuk zaprezentowała swoje powieści i opowiedziała o perypetiach ich bohaterów. Przeczytała fragment powieści „Igor” i przeprowadziła z uczniami krótką dyskusję. Na zakończenie uczniowie zadawali Pani Ciwoniuk pytania. Uczestnicy otrzymali autografy od autorki.