Relacja ze spotkania autorskiego z Gają Kołodziej

Dnia 07.11.2014 roku w ramach Dyskusyjnego Klubu Książek działającego w Filii nr 3 Łódź – Widzew oraz przy współpracy z Instytutem Książki odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Gają Kołodziej. Uczestnikami byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 34 kl. VI (50 osób), członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz studenci Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej. Pani Gaja Kołodziej jest młodą pisarką. Jej przygoda z pisaniem zaczęła się bardzo wcześnie – zaczęła pisać w Szkole Podstawowej, podczas zajęć lekcyjnych. W swoim dorobku literackim ma 5 książek dla młodzieży: „Wystrzałową Licealistkę”, „Wystrzałową Maturzystkę”, „Dar”, „Księżniczkę w blasku sławy i cieni” oraz „Przemilczenia”. Niedługo ukaże się następna książka pt.: „Jokej”. Pani Gaja pełni od 8 czerwca 2014 funkcję sekretarza Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Na początku 2013 roku założyła Instytut Sztuki Literackiej oraz prowadzi Klub Młodych Pisarzy. Bardzo prężnie promuje czytelnictwo i młodych przyszłych pisarzy. Pisarka okazała się bardzo sympatyczną osobą, która potrafiła nawiązać kontakt z uczestnikami. W interesujący sposób opowiedziała uczniom o swojej twórczości i zainteresowaniach (uwielbia konie). Podczas spotkania jedna z uczestniczek przeczytała fragment powieści „Dar”, który dotyczył „czytania w myślach drugiej osoby”. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni, mieli dużo pytań do autorki i na koniec ustawili się w kolejce po autografy.