"Bajki świata" - Filia nr 2 Pabianice

Podczas majowego spotkania DKK dla dzieci czytaliśmy książkę pt: „Bajki świata”. Lecz nie tylko słuchanie bajek było tematem przewodnim wizyty przedszkolaków.
Na początku rozmawialiśmy sobie o bibliotece, jak wypożycza się książki i jak zostać czytelnikiem. Potem skupiliśmy się na samych książkach i czasopismach. Jak powstają, kim jest autor, ilustrator oraz co się dzieje w wydawnictwie i drukarni. Mówiliśmy o tym jak kiedyś powstawały książki. Okazało się, że wiele przedszkolaków, pomimo bardzo młodego wieku, widziała maszynę do pisania. Na zakończenie stworzyliśmy własną książkę. Każdy z przedszkolaków wykonał swój autoportret z autografem do tego stworzyliśmy okładkę i w ten sposób zostaliśmy autorami książki.