"Niebezpieczna podróż", "Bimbo Niezdara" - Filia nr 2 Pabianice

Czerwcowe spotkanie DKK dla najmłodszych odbyło się w przedszkolu. Pani Kasia odwiedziła przedszkolaków z torbą pełną książek. Zadaniem dzieci było wylosowanie 2 książek do czytania. Padło na „Niebezpieczną podróż” oraz „Bimbo Niezdara”. Bohaterką pierwszego opowiadania jest Zuzia, właścicielka leniwego kocura, która pewnego razu trafia do dziwnej krainy w której dzieją się dziwne rzeczy i spotyka dziwnych ludzi. Jej kocur też zmienia się w wielkiego groźnego zwierza. Ale czy to wydarzyło się naprawdę czy tylko się Zuzi przyśniło. Druga opowieść to historia słonika Bimbo, który pewnego razu wpadł do bagna i od tego czasu wszyscy nazywali go Niezdarą. Bimbo bardzo był nieszczęśliwy z powodu swego przezwiska. Dlatego też pewnego razu opuścił wioskę słoni i postanowił zostać kimś innym. Dzięki zaklęciom czarodziejki Bubababy kolejno stawał się ptakiem, rybą, antylopą i zebrą. Jednak na końcu Bimbo stwierdził, że najlepiej być sobą czyli słoniem. Wrócił do rodziny i postanowił w przyszłości postanowił zostać przywódcą słoni.

Po wysłuchaniu czytania dzieci oglądały ilustracje książek. Następne spotkanie po wakacjach.