"Kozucha Kłamczucha" - Filia 2 Pabianice

W majowym spotkaniu DKK dla przedszkolaków bohaterką była „Kozucha Kłamczucha” Joanny Porazińskiej. Jest to opowieść o pewnej niesfornej kózce, która lubiła kłamać. Gospodyni przyjęła sierotkę Zazulę aby opiekowała się jej kozą. Jednak koza kłamała, że pasterka nie daje jej jeść. Gospodyni zdenerwowała się na dziewczynę i wyrzuciła ją z domu. Po pewnym czasie jednak podstępem dowiedziała się że jej koza mówi nieprawdę. Kobieta tak się zdenerwowała, że wypędziła kozuchę z domu. Jednak niczego to ją nie nauczyło. Tułając się po lesie nadal kombinowała i kłamała. Do momentu aż nie natknęła się na jeża, który dał jej nauczkę. Wszystko kończy się dobrze, kozucha postanowiła zmienić swoje postępowanie. Gospodyni wybaczyła jej i przyjęła z powrotem pod dach. Bo tak naprawdę kochała swoją kózkę i bardzo się za nią z tęskniła. Gospodyni również przyjęła pasterkę Zazulę, przepraszając, że tak niesprawiedliwie ją potraktowała. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania. Dobrze wiedzą, że nie ładnie jest kłamać. Opowiadanie kończy się pytaniem, że skoro koza już nie jest „Kłamczuchą” to jakie nowe imię powinna nosić. Proste z pozoru pytanie sprawiło nieco trudności. Nikt z słuchaczy nie ma i nie miał nigdy kozy. Padła nieśmiała propozycja, że może Sonia. Jest książka „Sonia to imię małego słonia”. A czy pasuje to imię do Kozy?

Następne spotkanie na początku czerwca.