Relacja książki Dodaj do znajomych

"Dodaj do znajomych" to pełna refleksji, ale i dobrego poczucia humoru książka autorstwa Zuzanny Łapickiej, o jej życiu, przemyśleniach i zdarzeniach, autorka posiada lekkie pióro.
W swojej książce autorka przywołuje portrety kilkudziesięciu ciekawych i intrygujących postaci, które spotkała i poznała. Ponieważ sama wychowała się w tak zwanych "wyższych sferach", miała do nich dostęp praktycznie od dziecka.
Autorka bez oporów pisze o Agnieszce Osieckiej, Janie Pawle II, Andrzeju Wajdzie, Krystynie Jandzie, Gustawie Holoubku, Elżbiecie Czyżewskiej i Jerzym Skolimowskim, Stanisławie Dygacie i Tadeuszu Konwickim, o emigracyjnym Paryżu z lat 80. i Warszawie. Powraca wspomnieniami do dawnych lat.
"Dodaj do znajomych" to książka niezwykle ciekawa, z dobrym dowcipem, uszczypliwością, ironią i dystansem wobec świata. Książka godna polecenie urzekła treścią czytelników.