Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Relacja ze spotkania: Szczęśliwa ziemia Łukasza Orbitowskiego DKK Uniejów

13 września 2017 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie 4 osobowym dyskutowali na temat książki Łukasza Orbitowskiego: „Szczęśliwa ziemia”.

Książka wciągająca i skłaniająca do przemyśleń o życiu oraz o poszukiwaniu tego, czego nie można odnaleźć. 

To dobra, współczesna proza, z wątkiem kryminalnym.

Godna polecenia dla wielbicieli grozy.

Relacja ze spotkania "Kasacja" R. Mroza

16 sierpnia 2017 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie 4 osobowym dyskutowali na temat książki: „Kasacja” Remigiusza Mroza. Książka trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Bohaterowie wzbudzają dużo emocji, można się na nich gniewać, mieć do nich żal lub ich kochać. „Kasacja” gwarantuje świetnie spędzony czas, jest jednym słowem świetną lekturą dla czytelnika rządnego wrażeń.

Relacja ze spotkania DKK-Okularnik K. Bonda

19 lipca 2017 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie 4 osobowym dyskutowali na temat książki: „Okularnik” Katarzyny Bonda. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że od książki nie można się oderwać. Powieść jest nie tylko kryminałem, porusza aktualne także w dzisiejszych czasach wątki- pieniędzy, władzy, miłości.

Relacja ze spotkania:. „Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory listy na wyczerpanym papierze”

14 czerwca 2017 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie 3 osobowym dyskutowali na temat książki: Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory listy na wyczerpanym papierze. Książka od pierwszej do ostatniej strony wciąga niesamowicie i na długo pozostaje w pamięci rozgrzewając niejedno serce. 

Relacja ze spotkania:Bez mojej zgody J. Picoult DKK Uniejów

17 maja 2017 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie 4 osobowym dyskutowali na temat książki: Bez mojej zgody Jodi Picoult.

Książka na klubowiczach zrobiła duże wrażenie. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że oddziałuje emocjami na różnych płaszczyznach. Skłania do głębokich przemyśleń, dając wiele do myślenia. A przy tym niesamowicie wyciska łzy z oczu.

Relacja ze spotkania DKK Uniejów- Wtedy o powojennym Krakowie Joanny Olczak-Ronikier

19 kwietnia 2017 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie 4 osobowym dyskutowali na temat książki: „Wtedy o powojennym Krakowie” Joanny Olczak-Ronikier.

Książka to opowieść o życiu zaraz po wojnie. W ciekawy sposób przedstawia wspomnienia z powojennego Krakowa, w którym mieszkali ocalali pisarze i poeci. Autorka bazuje nie tylko na swojej pamięci ale i na licznych dokumentach.

Z cała pewnością Powinni ją przeczytać jako lekturę uzupełniającą przyszli maturzyści, poloniści, bibliotekarze.

Relacja ze spotkania DKK Uniejów-Chodziło o miłość Roberta Rienta

 22 lutego 2017 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie 4 osobowym dyskutowali na temat książki: „ Chodziło o Miłość” Roberta Rienta. Książka nie jest zaliczana do tzw. czytadeł. To książka o samotności, poszukiwaniu miłości i szczęścia.

Książka pokazuje jak wiele jesteśmy w stanie zrobić dla drugiego człowieka. A rozmowa z drugim człowiekiem jest jak lekarstwo.

Relacja ze spotkania DKK Uniejów- Guguły W. Grzegorzewskiej

29 marca 2017 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie 3 osobowym dyskutowali na temat książki: „Guguły” Wioletty Grzegorzewskiej

Uniejowscy klubowicze polecają książkę. Dla niektórych będzie to przypomnienie minionych lat, dla młodych może posłużyć jako lekcja historii.

Relacja ze spotkania:Święta Rito od Rzeczy Niemożliwych” DKK Uniejów

25 stycznia 2017 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie 3 osobowym dyskutowali na temat książki: „Marty Fox pt. „ Święta Rito od Rzeczy Niemożliwych”.

Klubowicze zgodnie stwierdzili, że książkę warto przeczytać, że jest ona dobrą powieścią, z której można wiele wywnioskować.

 

Relacja ze spotkania "Nagrobek z lastryko" DKK Uniejów

14 grudnia 2016 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie 4 osobowym dyskutowali na temat książki: „Nagrobek z lastryko” Krzysztof Varga.

Autor  podsuwa nam sporo pytań, które zwykliśmy lekceważyć: „Czy wiesz, co chcesz zrobić ze swoim życiem? Czy rodzina jest po to, żeby przekazywać potomkom nieszczęście? To tylko niektóre z nich. Warto się z nimi zmierzyć”.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi