Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Relacja ze spotkania DKK - N.Sparks "Trzy tygodnie z moim bratem"

9 czerwca 2020 r. miało miejsce spotkanie online Dyskusyjnego Klubu Książki Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Uniejowie. Klubowicze, którzy połączyli się na Skype byli w składzie 2-osobowym i dyskutowali na temat książki Nicolasa Sparksa pt. ”Trzy tygodnie z moim bratem”.

Klubowicze pozytywnie ocenili tę książkę. Przede wszystkim, na uwagę zasługuje opis relacji między braćmi. Ich rozmowy, wspomnienia, plany, które wzruszają i sprawiają, że czytelnik się uśmiecha. Podróż marzeń z bratem przeradza się w fantastyczną przygodę, która tylko zacieśnia ich więzi i staje się pamiątką na całe życie. Książka, którą zdecydowanie warto przeczytać.

Relacja ze spotkania DKK - S.Larsson "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet"

21 maja 2020 r. miało miejsce spotkanie online Dyskusyjnego Klubu Książki Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Uniejowie. Klubowicze, którzy połączyli się na Skype byli w składzie 2-osobowych i dyskutowali na temat książki Stiega Larssona pt. ”Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”.

Klubowiczom zdecydowanie przypadł do gustu ten kryminał. Niezwykła, skomplikowana wielowątkowość książki wciąga czytelnika i nie pozwala się oderwać. Ogromne wyczucie i wiedza autora, dają satysfakcję dla fanów mrocznych, krwawych i tajemniczych powieści. Dodatkowym atutem jest obraz współczesnej Szwecji.

Relacja ze spotkania DKK - E.Nowak "Kiedyś na pewno"

9 kwietnia 2020 r. miało miejsce spotkanie online Dyskusyjnego Klubu Książki Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Uniejowie. Klubowicze, którzy połączyli się na Skype byli w składzie 2-osobowym i dyskutowali na temat książki Ewy Nowak pt. „Kiedyś na pewno”.

Klubowiczom podobała się książka przede wszystkim ze względu na to, że jako rodzice dostrzegli bardziej, z jakimi problemami boryka się młodzież. Książka uświadomiła im, jak bardzo relacje rodzinne mają wpływa na poglądy, samoocenę i zachowanie dzieci. Powieść zdecydowanie godna polecenia, ponieważ zmusza do refleksji, dzięki odwzorowaniu prawdziwego, współczesnego życia.

Relacja ze spotkania DKK - "Dziewczyny z Dubaju" Piotra Krysiaka

10 marca 2020 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie  3-osobowym dyskutowali na temat książki Piotra Krysiaka pt. "Dziewczyny z Dubaju”.

Klubowicze ocenili książkę jako kontrowersyjną, z mocnym przekazem. Książka ze szczegółami odsłania świat dobrze prosperującego i świetnie zorganizowanego seks-biznesu, opisuje życie ekskluzywnych prostytutek z Polski, które nie zawsze były świadome tego, co je czeka. Ukazane przez autora prawdziwe historie i wydarzenia wciągają czytelnika, a zarazem zadziwiają i wzbudzają poczucie strachu. Książka jak najbardziej godna polecenia.

Relacja ze spotkania DKK- "Niebezpieczna gra" E. Wituszyńskiej

12 lutego 2020 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie  3-osobowym dyskutowali na temat książki Emilii Wituszyńskiej pt. "Niebezpieczna gra”.

Klubowiczom bardzo przypadła do gustu ta książka. Klubowicze zgodnie przyznali, że "Niebezpieczna gra", to jedna z lepszych książek, jakie ostatnio czytali. Główna bohaterka, to jedna z najlepszych policjantek, której karierę nieoczekiwanie przerywa dramatyczna akcja, w której ginie jej partner-przyjaciel. Od tej chwili jej życie całkowicie się zmienia. "Niebezpieczna gra" Emilii Wituszyńskiej, to niezwykle wciągająca książka, którą czyta się z zapartym tchem, a zakończenie okazuje się dużym zaskoczeniem.

 

Relacja ze spotkania dotycząca ksiązki Gill Paul "Zaginiona córka"

10 stycznia 2020 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie  3 osobowym dyskutowali na temat książki Gill Paul „Zaginiona córka”.

Klubowiczom bardzo podobała się książka. „Zaginiona córka” Gill Paul, to niezwykle wzruszająca historia o prawdziwej miłości i ogromnej tragedii. Rodzinny dramat, różne oblicza miłości i długo skrywana tajemnica wciągają czytelnika, który razem z główną bohaterką pragnie odkryć prawdę o tym, co łączy dwie rodziny. Powieść bardzo dobrze się czytało. Elementy historyczno-obyczajowe nadały książce wyjątkowego charakteru.

Relacja ze spotkania dotycząca książki "Maria Fiodorowna. Pamiętnik Carycy"

11 grudnia 2019 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie  5 osobowym dyskutowali na temat książki  Christophera W. Gortnera pt. „Maria Fiodorowna. Pamiętnik Carycy”.

Klubowiczom bardzo przypadła do gustu ta książka. Opowiada o dziewiętnastoletniej księżniczce, która została wydana za rosyjskiego wielkiego księcia Aleksandra Aleksandrowicza-późniejszego Aleksandra III. Po śmierci męża w 1894 roku, jej syn, Mikołaj II wstąpił na tron. Matka cara uważała, że nie dąży on do stworzenia nowoczesnej Rosji. Maria Fiodorowna nigdy nie chciała pogodzić się z rolą cesarzowej wdowy. Porywająca opowieść o imperium, o intrygach i życiu arystokracji. Historia kobiety, która pokochała Rosję i musiała bezradnie patrzeć na tragiczny koniec starego świata. Wciągająca książka, idealna dla wszystkich.

Relacja Majgull Axelsson- Pępowina

W dniu 17 lipca br jak co miesiąc miało spotkanie klubowiczów z dyskusyjnego klubu książki w składzie 4- osobowym tym razem tematem  spotkania była książki pt. „ Pępowina” Majgulla Axelssona  książka ma wiele cech pozytywnych ale ogólnie tematyka jej jest bardzo trudna i czasami przerażająca. Autor pisze o sprawach ciężkich smutnych pokazuje też jak kruche jest nasze ziemskie życie ale także jak powinniśmy je sobie właściwie układać, czasami drobne potknięcie może powodować lawinę złych i przykrych zdarzeń. Książka ta była kontrowersyjna, lecz niosła pewne przesłanie.

Aleksander Kaczorowski Hrabal- Słodka apokalipsa

W dniu 12 czerwca br. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w składzie 3- osobowym. Książka pt. „ Słodka apokalipsa” autora Kaczorowskiego potrafi zaspokoić najbardziej wybredne gusta czytelnika. Książka podobała się naszym klubowiczom jej barwny styl przedstawiający życie i twórczość Hrabala jest przedstawiony w sposób oryginalny.

Pępowina - Majgull Axelsson

17 lipca br. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, który miał miejsce w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie uczestniczyła w nim grupa 4 osobowa, klubowicze zgodnie stwierdzili że autor porusza wiele trudnych spraw  i jest to powieść trudna wymagająca przemyśleń. W powieściach Majgull Axelssona tak i w tej trzeba najpierw sięgnąć dna, doznać cierpienia poznać smak odrzucenia, nie ma tu atwych rozwiązań, nie można wciąż uciekać od problemu. Czasami z problemem  trzeba  stanąć  twarzą w twarz, tak i w tym przypadku najważniejsza jest prawda. 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi