Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Okrążyć słońce P. McLain

16 stycznia 2019 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie  3 osobowym dyskutowali na temat książki Paula McLain „Okrążyć słońce”.

Klubowiczom bardzo podobała się książka. Główną  bohaterką jest  Beryl Markham  dziewczyna porzucona przez matkę wychowywana przez ojca z którym mieszka w Afryce. Tam poznaje mężczyznę z którym nawiązuje romans.  Książka jest świetna i dobrze się czyta, zachęcamy gorąco do jej przeczytania.

 

Relacja se spotkania "Szmaragdowa tablica"

12 grudnia 2018 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie 4 osobowym dyskutowali na temat książki: „ Szmaragdowa tablica” Carla Montero."Szmaragdowa tablica" to niezwykła opowieść o zakazanej miłości, która zdarzyła się wbrew przeciwnościom. To także wciągająca historia dla czytelników interesujących się dziedziną sztuką. Wciągająca, ciekawa pozycja.

" Świat dla Ciebie zrobiłem"- Relacja ze spotkania

W dniu 14.11. br. W MGBP w Uniejowie miało miejsce spotkanie w ramach DKK w którym uczestniczyły 4 osoby. Spotkanie było miłe gdyż czytelniczkom klubu książka się podobała, nikt jej nie krytykował ale zabrał ze sobą lekcję życia że musimy mieć kogoś bliskiego dzięki któremu będziemy szczęśliwsi oraz że powinniśmy eliminować wszelkie bariery w komunikowaniu się ze sobą. Książka została zaliczona jako jedna z najlepszych w gronie naszych czytelniczek.

Judasz Amos Oz- Relacja ze spotkania

W dniu 16 października  b.r. w MGBP w Uniejowie, odbyło się spotkanie z Klubu  DKK w składzie 3- osobowym.

Uczestnicy uznali że Judasz jest autorskim bestselerem jest to dla nich najciekawsza powieść. Zaciekawił ich obraz Jerozolimy lat 50 XX wieku, bohaterowie też byli niecodzienni. Spotkanie zakończyło się pomyślnie i klubowiczki  z niecierpliwością czekają na kolejne.

Relacja ze spotkania " Nie oddam dzieci" K. Michalak

26 września 2018 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie 4 osobowym dyskutowali na temat książki: „ Nie oddam dzieci” Katarzyny Michalak

Książka zostanie na długo w pamięci nie da się o niej zapomnieć od tak.., akcja powieści zaskakiwała niejednokrotnie odbiorców ale zakończenie poniekąd wywarło uśmiech na niejednej twarzy

Własnie dziś, własnie teraz. K. Wilczyńska. Relacja ze spotkania

22 sierpnia 2018 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie 5 osobowym dyskutowali na temat książki: „ Właśnie dziś, właśnie teraz” Karoliny Wilczyńskiej.

Pozytywnie nastrajająca książka.

Tak jak w życiu nie zawsze jest łatwo, ale nie można poddawać się, bo warto walczyć o swoje dobro.

Bukaresz. Kurz i krew. M. Rejmer. Relacja ze spotkania

18 lipca  2018 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie 4 osobowym dyskutowali na temat książki: „Bukareszt. Kurz i krew” Małgorzaty Rejmer.

Klubowicze zgodnie stwierdzili że autorce świetnie udało się odnaleźć nić, która łączący przeszłość z teraźniejszością.  Jednak wspomnieć należy, że w książce mamy do czynienia z opowieścią bardzo smutną i przygnębiającą, to jednak jest też widoczna w treści fascynacja Bukaresztem.

Balzakiana J. Dehnel. Relacja

13 czerwca 2018 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie 3 osobowym dyskutowali na temat książki: „ Balzakiana” Jacka Dehnel.

Odbiór książki był różny niektórzy odebrali ją jako komedie, inni jako współczesny dramat. Książka z pewnością napisana z dużym dystansem.

Długie lato w Magnolii. G. Jeromin Gałuszka. Relacja ze spotkania

23 maja 2018 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie 4 osobowym dyskutowali na temat książki: „ Długie lato w Magnolii” Grażyny Jeromin- Gałuszka.

Powieść bardzo podobała się klubowiczom, wszyscy zgodnie stwierdzili, że jest wciągająca, wręcz uzależniająca. Autorka miała pomysł na książkę, który w stu procentach zrealizowała.

Relacja ze spoptkania DKK Uniejów I góry odpowiedziały echem

11 kwietnia  2018 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie 3 osobowym dyskutowali na temat książki: K. Hosseini „ I góry odpowiedziały echem”.

Książka zrobiła duże wrażenie na klubowiczach, smutna, ale grająca na emocjach. Pełna tajemnic i niedopowiedzeń, poświęcenia i miłości oraz tęsknoty za bliskimi.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi