Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Sońka

Ksiażka pt. "Sońka" I. Karpowicz to przepiekna powieść opowiedziana przez doświadczoną życiowo główna bohaterkę  Sońkę pewnemu znanemu reżyserowi z Warszawy. Książkę charakteryzuje bogata treść, skłania do reflekcji i glębszych przeżyć, w tyle milość, wieś podlaska, konflikty narodowościowe, rozważania ogólnoludzkie.  Paniom jednogłośnie bardzo spodobała się powieść I. Karpowicza pt. "Sońka" . Jest ona refleksyjna, bogata w treść i na długo pozostająca w pamięci. 

Relacja książki Dodaj do znajomych

"Dodaj do znajomych" to pełna refleksji, ale i dobrego poczucia humoru książka autorstwa Zuzanny Łapickiej, o jej życiu, przemyśleniach i zdarzeniach, autorka posiada lekkie pióro.
W swojej książce autorka przywołuje portrety kilkudziesięciu ciekawych i intrygujących postaci, które spotkała i poznała. Ponieważ sama wychowała się w tak zwanych "wyższych sferach", miała do nich dostęp praktycznie od dziecka.
Autorka bez oporów pisze o Agnieszce Osieckiej, Janie Pawle II, Andrzeju Wajdzie, Krystynie Jandzie, Gustawie Holoubku, Elżbiecie Czyżewskiej i Jerzym Skolimowskim, Stanisławie Dygacie i Tadeuszu Konwickim, o emigracyjnym Paryżu z lat 80. i Warszawie. Powraca wspomnieniami do dawnych lat.
"Dodaj do znajomych" to książka niezwykle ciekawa, z dobrym dowcipem, uszczypliwością, ironią i dystansem wobec świata. Książka godna polecenie urzekła treścią czytelników.

Relacja „Gang różowych kapeluszy”

Książka pt. „Gang różowych kapeluszy” opowiada o różnych typach charakteru, tym razem to kobiety. Każda z nich jest inna, ale pomimo swoich nawyków i zainteresowań kobiety nie tworzą barier wspierają się, są wobec siebie lojalne. Autorka przypisuje im role bardzo konserwatywne, chce aby bohaterki wróciły do „porządnego życia”. Książka lekka i godna do przeczytania.

Relacja ze spotkania Maria Piłsudska. Zapomniana żona

Książka Elżbiety Jodko- Kula pt. „Maria Piłsudska. Zapomniana żona” wywarła temat dyskusji wśród klubowiczów. Zdania były podzielone, ale książka przypadła do gustu i jest ona godna polecenia.

Tam gdzie TY

Powieść pn. "Tam gdzie Ty" podejmuje problem długtrwałych starań o potomstwo,po dziesięciu latach małżeństwa i długotrwałych bezskutecznych staraniach o dziecko Zoe i Max Baxter postanawiają się rozstać. Zoe, odnajduje  szczęście u boku kobiety, Max szuka pocieszenia w kościele. Lecz marzenie o dziecku trwa i to, co wydawało się być na wyciągnięcie ręki, odbiega od rzeczywistości i wydaję się bardzo skomplikowane.

„Tam gdzie ty” to powieść o trudnych, często bardzo bolesnych wyborach oraz o tym, że każdy ma prawo do szczęścia. 

Marquez- Miłość w czasach zarazy

Książka o miłości, która spełnia się po pół wieku. Zakochany poeta i dość realistycznie nastawiona kobieta. On czeka na nią ale mimo idealistycznego nastawienia poznaje uroki miłości. fizycznej i ta staje się dla niego niezwykle ważna. Czekając na ukochaną poznaje wiele kobiet, lecz każdą traktuje podmiotowo. Autor wielokrotnie ukazuje miłość w różnych aspektach. Książkę dość ciężka, natomiast język ciekawy, nią ma dialogów. Powieść niesie wiele wrażeń, książkę z uwagi na fabułę polecić można dojrzałym czytelnikom.

Miłość w czasach zarazy

Książka o miłości, która spełnia się po pół wieku. Zakochany poeta i dość realistycznie nastawiona kobieta. On czeka na nią ale mimo idealistycznego nastawienia poznaje uroki miłości. fizycznej i ta staje się dla niego niezwykle ważna. Czekając na ukochaną poznaje wiele kobiet, lecz każdą traktuje podmiotowo. Autor wielokrotnie ukazuje miłość w różnych aspektach. Książkę dość ciężka, natomiast język ciekawy, nią ma dialogów. Powieść niesie wiele wrażeń, ksiażkę z uwagi na fabułe polecić można dojrzałym czytelnikom.

Recenzja-Pokój

Powieść pt. „Pokój” wywarła wiele emocji tych pozytywnych i negatywnych. Czytelnicy dostrzegli, że pomimo trudności, zła które dotknęło młodą studentkę potrafiła ona za wszelką racjonalnie myśleć i dbać o dobro i bezpieczeństwo swojego pięcioletniego dziecka. Książka wielowątkowa, niosąca pozytywne przesłanie  spodobała się czytelnikom i jednogłośnie stwierdzili, iż każdy powinien po nią sięgnąć.

Relacja- Nie oddam dzieci

Powieść pt. „Nie oddam dzieci” Katarzyny Michalak opowiada jak ważna w życiu jest rodzina, bliskość, bezpieczeństwo. Historia opisuje młodego, znanego i osiągającego wielkie sukcesy człowieka, który przez pryzmat bycia najlepszym zapomniał o rodzinie, chcąc zabezpieczyć ich w sytuacji finansowej zapomniał o kwestiach bycia ojcem, mężem, co spowodowało wiele tragicznych wydarzeń w życiu człowieka. Zdesperowany człowiek popada w wiele konfliktów  co powoduje, iż chcą odebrać mu dzieci. Rozumie że musi stawić czoło swojej słabości i teraz wziąć sprawy w swoje ręce dla dobra rodziny. Michał znalazł w sobie siłę by wykrzyczeć „Nie oddam dzieci”. Czytelnikom lektura bardzo przypadła do gustu, wielokrotnie zmuszała do refleksji, przyprawiała o łzę w oku, ale na koniec dała ogromna radość, iż z takiego tragizmu jeśli się bardzo chce można wyjść z podniesionym czołem.

Relacja- "Chata"

Książka pt. „Chata” William P. Young wywarła zaskoczenie wśród naszych czytelniczek, akcja książki dość ciężka, dużo przemyśleń filozoficznych rozważań. W powieści poruszony zostaje problem z którym zmaga się bohater od lat dzieciństwa i trauma towarzyszy mu również w dorosłym życiu.

Klubowiczom spodobała się powieść, pomimo trudnych rozważań religijnych, książka ma moc która wzrusza, łączy ona w sobie miłość, wiarę i szacunek. Chata na długi czas pozostanie w pamięci klubowiczek, jednogłośnie uważają, iż jest ona warta przeczytania.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Koordynatorkami wojewódzkimi DKK są:
Danuta Wachulak i Dorota Jankowska
(Dział Metodyki, Analiz i Szkoleń WBP w Łodzi).

tel. 42 663 03 53
42 63 768 35

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Deklaracja dostępności

2011 WiMBP w Łodzi