Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Relacja ze spotkania DKK - "Szmaragdowa tablica" C.Montero

4 listopada 2020 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Uniejowie. Klubowicze, w składzie 4-osobowym dyskutowali na temat książki Carli Montero pt. „Szmaragdowa tablica”.

Klubowiczom przypadła do gustu ta książka. "Szmaragdowa tablica" to niezwykła opowieść o zakazanej miłości, która zdarzyła się wbrew przeciwnościom. To także wciągająca historia o poszukiwaniu zagadkowego dzieła sztuki. Powieść jest jednocześnie przerażająca i zachwycająca. Warto polecić tę książkę. 

Relacja ze spotkania DKK- "Jeszcze się kiedyś spotkamy" M. Witkiewicz

14 października 2020 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Uniejowie. Klubowicze, w składzie 3-osobowym dyskutowali na temat książki Magdaleny Witkiewicz pt. „Jeszcze się kiedyś spotkamy”.

Klubowicze byli pod ogromnym wrażeniem tej książki. Historia Adeli i Justyny pokazała, że codziennie musimy dokonywać wyborów, które maja duży wpływ na nasze życie, ale nie zawsze wiemy, czy czekanie się opłaci. Powieść od samego początku wciągnęła czytelników swoją lekkością, optymizmem i życiową mądrością. Książka ta zdecydowanie jest godna polecenia.

Relacja ze spotkania DKK-"Zabójca" M. Nurowska

16 września 2020 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Uniejowie. Klubowicze, w składzie 4-osobowym dyskutowali na temat książki Marii Nurowskiej pt. „Zabójca”.

Klubowicze byli pod wrażeniem tej książki. „Zabójca” opowiada o brutalnym świecie, w którym jednak mimo wszystko rodzi się miłość. Na przekór wszystkiemu i wbrew logice pojawia się uczucie. To książka o miłości, bólu, niesprawiedliwości, poniżeniu, tęsknocie i nadziei. Klubowicze z całym przekonaniem polecają tę książkę.

Relacja ze spotkania - "Paryżanka" A. Sobczak-Sabre

12 sierpnia 2020 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie 3-osobowym dyskutowali na temat książki Amelie Sobczak-Sabre pt. „Paryżanka”.

Klubowicze pozytywnie ocenili tę książkę. Powieść jest bardzo lekką, pełną humoru książką, która zawiera niezwykłe opisy miasta zakochanych – Paryża. Główna bohaterka oprowadzając nas po ulicach miasta, daje się poznać jako pełna życia, optymistyczna i z humorem kobieta, szukająca szczęścia. Książkę warto przeczytać i polecać.

Relacja ze spotkania - "Okularnik" K. Bonda

13 lipca 2020 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie 3-osobowym dyskutowali a temat książki Katarzyny Bondy pt. „Okularnik”.

Klubowiczom bardzo przypadła do gustu ta książka. Kryminalne wątki niezwykle wciągają i wcale nie są łatwo przewidywalne. Powieść od samego początku zaskakuje i rozbudza wyobraźnię. Autorka idealnie przeplata teraźniejszość z przeszłymi, tragicznymi wydarzeniami. Książka godna polecenia.

Relacja ze spotkania DKK - N.Sparks "Trzy tygodnie z moim bratem"

9 czerwca 2020 r. miało miejsce spotkanie online Dyskusyjnego Klubu Książki Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Uniejowie. Klubowicze, którzy połączyli się na Skype byli w składzie 2-osobowym i dyskutowali na temat książki Nicolasa Sparksa pt. ”Trzy tygodnie z moim bratem”.

Klubowicze pozytywnie ocenili tę książkę. Przede wszystkim, na uwagę zasługuje opis relacji między braćmi. Ich rozmowy, wspomnienia, plany, które wzruszają i sprawiają, że czytelnik się uśmiecha. Podróż marzeń z bratem przeradza się w fantastyczną przygodę, która tylko zacieśnia ich więzi i staje się pamiątką na całe życie. Książka, którą zdecydowanie warto przeczytać.

Relacja ze spotkania DKK - S.Larsson "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet"

21 maja 2020 r. miało miejsce spotkanie online Dyskusyjnego Klubu Książki Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Uniejowie. Klubowicze, którzy połączyli się na Skype byli w składzie 2-osobowych i dyskutowali na temat książki Stiega Larssona pt. ”Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”.

Klubowiczom zdecydowanie przypadł do gustu ten kryminał. Niezwykła, skomplikowana wielowątkowość książki wciąga czytelnika i nie pozwala się oderwać. Ogromne wyczucie i wiedza autora, dają satysfakcję dla fanów mrocznych, krwawych i tajemniczych powieści. Dodatkowym atutem jest obraz współczesnej Szwecji.

Relacja ze spotkania DKK - E.Nowak "Kiedyś na pewno"

9 kwietnia 2020 r. miało miejsce spotkanie online Dyskusyjnego Klubu Książki Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Uniejowie. Klubowicze, którzy połączyli się na Skype byli w składzie 2-osobowym i dyskutowali na temat książki Ewy Nowak pt. „Kiedyś na pewno”.

Klubowiczom podobała się książka przede wszystkim ze względu na to, że jako rodzice dostrzegli bardziej, z jakimi problemami boryka się młodzież. Książka uświadomiła im, jak bardzo relacje rodzinne mają wpływa na poglądy, samoocenę i zachowanie dzieci. Powieść zdecydowanie godna polecenia, ponieważ zmusza do refleksji, dzięki odwzorowaniu prawdziwego, współczesnego życia.

Relacja ze spotkania DKK - "Dziewczyny z Dubaju" Piotra Krysiaka

10 marca 2020 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie  3-osobowym dyskutowali na temat książki Piotra Krysiaka pt. "Dziewczyny z Dubaju”.

Klubowicze ocenili książkę jako kontrowersyjną, z mocnym przekazem. Książka ze szczegółami odsłania świat dobrze prosperującego i świetnie zorganizowanego seks-biznesu, opisuje życie ekskluzywnych prostytutek z Polski, które nie zawsze były świadome tego, co je czeka. Ukazane przez autora prawdziwe historie i wydarzenia wciągają czytelnika, a zarazem zadziwiają i wzbudzają poczucie strachu. Książka jak najbardziej godna polecenia.

Relacja ze spotkania DKK- "Niebezpieczna gra" E. Wituszyńskiej

12 lutego 2020 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie  3-osobowym dyskutowali na temat książki Emilii Wituszyńskiej pt. "Niebezpieczna gra”.

Klubowiczom bardzo przypadła do gustu ta książka. Klubowicze zgodnie przyznali, że "Niebezpieczna gra", to jedna z lepszych książek, jakie ostatnio czytali. Główna bohaterka, to jedna z najlepszych policjantek, której karierę nieoczekiwanie przerywa dramatyczna akcja, w której ginie jej partner-przyjaciel. Od tej chwili jej życie całkowicie się zmienia. "Niebezpieczna gra" Emilii Wituszyńskiej, to niezwykle wciągająca książka, którą czyta się z zapartym tchem, a zakończenie okazuje się dużym zaskoczeniem.

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi