Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Balzakiana J. Dehnel. Relacja

13 czerwca 2018 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie 3 osobowym dyskutowali na temat książki: „ Balzakiana” Jacka Dehnel.

Odbiór książki był różny niektórzy odebrali ją jako komedie, inni jako współczesny dramat. Książka z pewnością napisana z dużym dystansem.

Długie lato w Magnolii. G. Jeromin Gałuszka. Relacja ze spotkania

23 maja 2018 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie 4 osobowym dyskutowali na temat książki: „ Długie lato w Magnolii” Grażyny Jeromin- Gałuszka.

Powieść bardzo podobała się klubowiczom, wszyscy zgodnie stwierdzili, że jest wciągająca, wręcz uzależniająca. Autorka miała pomysł na książkę, który w stu procentach zrealizowała.

Relacja ze spoptkania DKK Uniejów I góry odpowiedziały echem

11 kwietnia  2018 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie 3 osobowym dyskutowali na temat książki: K. Hosseini „ I góry odpowiedziały echem”.

Książka zrobiła duże wrażenie na klubowiczach, smutna, ale grająca na emocjach. Pełna tajemnic i niedopowiedzeń, poświęcenia i miłości oraz tęsknoty za bliskimi.

Relacja ze spotkania Chłopak na zastępstwo K. West

14 marca  2018 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie 4 osobowym dyskutowali na temat książki K. West „Chłopak na zastępstwo.

Książkę z pewnością można polecić wszystkim którzy mają ochotę na przyjemną i dobrze napisaną lekturę. Jest napisana lekkim piórem, czasem zabawna kontrowersyjna, ale również i niosąca przesłanie. Polecamy młodym kobietą doskonała książka wspaniała bohaterka.

Teoria zakalca Dagny Przybyszewskiej Recenzja

Powieść pt. „Teoria zakalca Dagny Przybyszewskiej” Anny Brody to ciekawa, jednocześnie humorystyczna opowieść osadzona w  realiach krakowsko-warszawskich. Na początku poznajemy mężczyznę, od którego zaczęła się cała historia, gdyż po jego śmierci wyjaśnia się wiele spraw. Następnie poznajemy dzieci mężczyzny z dwóch związków . Córka pojawia się zaraz gdy nie dostaje wieści od swego ojca.

Podejrzewa że ojciec wyjechał do Australii, ponieważ nie ma on również kontaktu z jej matką. Gdy przyjeżdza na miejsce okazuje się, że ojciec pozostawił w spadku sklep. Nazwa  sklepu posiada imię kobiety o której imieniu matka zawsze wspominała i w takich właśnie okolicznościach wyjaśnia się, że to nie kochanka ojca lecz sklep, który teraz pozostał dla niej. Okazuje się też, że ma brata z pierwszego związku swojego ojca. Młodzieniec również nie wiedział że ma siostrę. Mieszka  on ze swoją dziewczyną w kurniku, co nie podoba się jego matce. Cała ta powieść jest napisana lekkością pióra i z humorkiem dlatego też nosi tytuł „Teorii zakalca”.

Więzień nieba Relacja ze spotkania DKK Uniejów

13 grudnia 2017 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie 4 osobowym dyskutowali na temat książki  C. R. Zafona „Więzień nieba”

Książka  opowiada o sile prawdziwej przyjaźni i miłości, o wartościach, które zobowiązują. Jest to lektura, którą czyta się szybko, a dzięki temu dostarcza czytającym  wielu emocji i trzyma w napięciu.

 

 

Relacja ze spotkania Trzecia M. Stachula DKK Uniejów

15 listopada 2017 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie 4 osobowym dyskutowali na temat książki Magdy Stachula „Trzecia”.

Trzymające w napięciu akcje ( ich opisy) powodują, że powieść czyta się jednym tchem. Bardzo dobra akcja, która jest czytelna, a wątki splatają się ze sobą dokładnie. Super lektura dla lubiących kryminały psychologiczne.

Relacja ze spotkania: Szczęśliwa ziemia Łukasza Orbitowskiego DKK Uniejów

13 września 2017 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie 4 osobowym dyskutowali na temat książki Łukasza Orbitowskiego: „Szczęśliwa ziemia”.

Książka wciągająca i skłaniająca do przemyśleń o życiu oraz o poszukiwaniu tego, czego nie można odnaleźć. 

To dobra, współczesna proza, z wątkiem kryminalnym.

Godna polecenia dla wielbicieli grozy.

Relacja ze spotkania "Kasacja" R. Mroza

16 sierpnia 2017 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie 4 osobowym dyskutowali na temat książki: „Kasacja” Remigiusza Mroza. Książka trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Bohaterowie wzbudzają dużo emocji, można się na nich gniewać, mieć do nich żal lub ich kochać. „Kasacja” gwarantuje świetnie spędzony czas, jest jednym słowem świetną lekturą dla czytelnika rządnego wrażeń.

Relacja ze spotkania DKK-Okularnik K. Bonda

19 lipca 2017 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie 4 osobowym dyskutowali na temat książki: „Okularnik” Katarzyny Bonda. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że od książki nie można się oderwać. Powieść jest nie tylko kryminałem, porusza aktualne także w dzisiejszych czasach wątki- pieniędzy, władzy, miłości.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi