Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Dziesięć godzin- M. Nurowska

17 kwietnia 2019 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w którym uczestniczyły 4 osoby które dyskutowały w temacie prozy Marii Nurowskiej pt. „ Dziesięć godzin”, książka wzbudziła w tym gronie duże zainteresowanie, ponieważ Panie lubią twórczość polskiej pisarki, której twórczość jest bestsellerami. Książka daje do myślenia, czytając ją nikomu nie jest do śmiechu, pozostawia niepokój i wzbudza zainteresowanie. Bohaterowie tacy jak Pani Sędzina i Prezes są tu najbardziej charakterystycznymi postaciami które wzbudzają wiele kontrowersji  w ostatecznym rozrachunku obie te postacie są samotne każda z postaci na inny sposób pragnie uciec od samotności. Tych dwoje bohaterów to osoby wokół których jest pełno ludzi, lecz i tak są samotnikami. Książka wzbudza emocje wciąga bez reszty, polecam osobom dla których są ważne losy naszego kraju.

Niechciana prawda - A. Kołakowska

Spotkanie DKK w Uniejowie miało miejsce 13.03.2019 r. w grupie 3 osobowej

 

Książka pt. „ Niechciana prawda” była zaskoczeniem wśród grona naszych czytelniczek. Panie wiedzą iż temat podjęty przez Panią Kołakowską jest tematem trudnym i niesie ze sobą wiele pytań wątpliwości. Temat ten jest tematem tabu wiele słyszy się o takich „ innej miłości”. Niewątpliwie narzuca się pytanie czy gdyby szybsza ingerencja w życie jeszcze młodego Marka skutkowałaby na jego dalsze życie czy rodzice mogli zmienić bieg wydarzeń i zabronić ślubu z Beata?, czytelnicy twierdzą iż nie mogli temu zapobiec ponieważ mężczyzna jak wiadomo czuł się inny od wszystkich już jako dziecko miał inny pociąg, a że życie postawiło mu na drodze Beatę postanowił spróbować. Niestety próba ta była wielką porażką. Kobieta zdesperowana lecz silna postanawia wziąć ster w swoje ręce i na nowo rozpoczyna życie. Książka była zagadkowa lecz podobała się naszym Klubowiczom i jest godna polecenia.

Temat na pierwszą stronę- U. Eco

13 lutego 2019 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie  3 osobowym dyskutowali na temat Umberto Eco pt. „ Temat na pierwszą stronę”

Klubowiczom spodobała się książka pt. „ Temat na pierwszą stronę”, ponieważ autor skłania do tego iż powinniśmy się mieć na baczności w otaczającej nas rzeczywistości., która skrywa nie jedną intrygę. Ciekawy styl pisania świat kreowany przez media, które w rzeczywistości ukierunkowują nasze dotychczasowe życie. Książka godna polecenia.

Temat na pierwszą stronę

13 lutego 2019 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie  3 osobowym dyskutowali na temat Umberto Eco pt. „ Temat na pierwszą stronę”

Klubowiczom spodobała się książka pt. „ Temat na pierwszą stronę”, ponieważ autor skłania do tego iż powinniśmy się mieć na baczności w otaczającej nas rzeczywistości., która skrywa nie jedną intrygę. Ciekawy styl pisania świat kreowany przez media, które w rzeczywistości ukierunkowują nasze dotychczasowe życie. Książka godna polecenia.

Okrążyć słońce P. McLain

16 stycznia 2019 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie  3 osobowym dyskutowali na temat książki Paula McLain „Okrążyć słońce”.

Klubowiczom bardzo podobała się książka. Główną  bohaterką jest  Beryl Markham  dziewczyna porzucona przez matkę wychowywana przez ojca z którym mieszka w Afryce. Tam poznaje mężczyznę z którym nawiązuje romans.  Książka jest świetna i dobrze się czyta, zachęcamy gorąco do jej przeczytania.

 

Relacja se spotkania "Szmaragdowa tablica"

12 grudnia 2018 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie 4 osobowym dyskutowali na temat książki: „ Szmaragdowa tablica” Carla Montero."Szmaragdowa tablica" to niezwykła opowieść o zakazanej miłości, która zdarzyła się wbrew przeciwnościom. To także wciągająca historia dla czytelników interesujących się dziedziną sztuką. Wciągająca, ciekawa pozycja.

" Świat dla Ciebie zrobiłem"- Relacja ze spotkania

W dniu 14.11. br. W MGBP w Uniejowie miało miejsce spotkanie w ramach DKK w którym uczestniczyły 4 osoby. Spotkanie było miłe gdyż czytelniczkom klubu książka się podobała, nikt jej nie krytykował ale zabrał ze sobą lekcję życia że musimy mieć kogoś bliskiego dzięki któremu będziemy szczęśliwsi oraz że powinniśmy eliminować wszelkie bariery w komunikowaniu się ze sobą. Książka została zaliczona jako jedna z najlepszych w gronie naszych czytelniczek.

Judasz Amos Oz- Relacja ze spotkania

W dniu 16 października  b.r. w MGBP w Uniejowie, odbyło się spotkanie z Klubu  DKK w składzie 3- osobowym.

Uczestnicy uznali że Judasz jest autorskim bestselerem jest to dla nich najciekawsza powieść. Zaciekawił ich obraz Jerozolimy lat 50 XX wieku, bohaterowie też byli niecodzienni. Spotkanie zakończyło się pomyślnie i klubowiczki  z niecierpliwością czekają na kolejne.

Relacja ze spotkania " Nie oddam dzieci" K. Michalak

26 września 2018 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie 4 osobowym dyskutowali na temat książki: „ Nie oddam dzieci” Katarzyny Michalak

Książka zostanie na długo w pamięci nie da się o niej zapomnieć od tak.., akcja powieści zaskakiwała niejednokrotnie odbiorców ale zakończenie poniekąd wywarło uśmiech na niejednej twarzy

Własnie dziś, własnie teraz. K. Wilczyńska. Relacja ze spotkania

22 sierpnia 2018 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Klubowicze w składzie 5 osobowym dyskutowali na temat książki: „ Właśnie dziś, właśnie teraz” Karoliny Wilczyńskiej.

Pozytywnie nastrajająca książka.

Tak jak w życiu nie zawsze jest łatwo, ale nie można poddawać się, bo warto walczyć o swoje dobro.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi