Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Michael Engler, Joelle Tourlonias - Przyjaciele na zawsze.

Michael Engler, Joelle Tourlonias - Przyjaciele na zawsze.

Na październikowym spotkaniu DKK dla dzieci omawialiśmy książkę, pt.:
„Przyjaciele na zawsze”,
która jest kontynuacją pięknej historii o przyjaźni, „Jesteś moim przyjacielem”, gdzie pewnego ciepłego wiosennego poranka zajączek spotkał jeżyka. [...]"Jeszcze nigdy nie widział czegoś, aż tak kolczastego!"[...] Od tej pory zajączek i jeżyk stali się nierozłączni -postanowili, że zostaną przyjaciółmi.
W drugiej części przygód
- zajączka i jeżyka, „Przyjaciele na zawsze” bohaterowie są już nieco starsi. Nadal jednak spędzają ze sobą bardzo dużo czasu i widują się każdego poranka na łące. Zawsze i wszędzie można ich spotkać razem. Wszystkie zwierzęta w lesie i na łące marzą o tym, żeby też mieć prawdziwego przyjaciela. Takiego na zawsze! Ale pewnego dnia ich przyjaźń zostaje wstawiona na próbę. Wspólna zabawa z nową koleżanką – wiewiórką, rani uczucia jeżyka. Jednak, gdy następnego dnia zajączek nie pojawia się na polanie, niepokój o przyjaciela staje się większy niż uczucie zazdrości... Gdzie jest zajączek? Czy nic mu się nie stało? Opowieść w prosty sposób, zrozumiały dla małych czytelników, porusza ważne i trudne tematy. Zaniepokojony jeżyk pokonuje w sobie uczucie zazdrości, smutku i złości i wyrusza na poszukiwanie przyjaciela. Czy uda mu się go odnaleźć?
Tylko prawdziwa przyjaźń odporna jest na wszystkie przeciwności losu. Historia ta, to doskonała opowieść o przyjaźni i uczuciach z nią związanych: radości, zazdrości, złości i smutku. Wzruszająca historia,
o tym że warto być wiernym przyjacielem.

Przeczytajcie sami, aby dowiedzieć się, jak zakończyła się ta przygoda.

Polecam

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi