Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

„Pierwszy dzień w przedszkolu”. Dusia i Psinek-Świnek.

Wrzesień, początek nowego roku szkolnego, nowe wyzwania i przeżycia...

„Dusia i Psinek – Świnek. Pierwszy dzień w przedszkolu” to historia o dziewczynce, Magdalenie Felicji, (dla przyjaciół - Dusi), która po raz pierwszy idzie do przedszkola. Dusia jest pełna obaw. Jej emocje odzwierciedlają dokładnie to, co czuje dziecko przed takim wydarzeniem.
Dziewczynka bardzo się boi i dla dodania jej otuchy, mama szyje córce, świnkę-przytulankę. Dusia z początku jest zdziwiona. Przecież mówiła mamie wyraźnie (no, może tylko trochę ziewaaaaając), że chce psiaka. Nie prosiaka! Lecz, gdy tylko Psinek-Świnek pojawia się na świecie, już wiadomo, że on i Dusia będą nierozłączni. Pierwszy dzień w przedszkolu, to wielkie przeżycie dla każdego dziecka. Nowe miejsce, nowi ludzie. Wszystko wydaje się obce i nieprzyjazne, najchętniej każdy wróciłby do swojego domu. Jak ten dzień będzie wyglądał, zależy od tego, jak rodzice przygotują malucha na to, co go czeka w nowym miejscu.
Dziewczynka jest jednak dzielna, ma przecież swojego przyjaciela, który świetnie sprawdza się w roli powiernika i wspiera Dusię w najmniej przyjemnych momentach.
Czy dziewczynce udaje się wytrwać w przedszkolu? Czy przedszkole, to fantastyczne miejsce pełne miłych dzieci, długich godzin wesołego dokazywania i beztroskiej zabawy?
Tego musicie dowiedzieć się sami...

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi