„Mysz, która chciała być lwem” - Rachel Bright i Jim Field.

Mysz, która chciała być lwem” - Rachel Bright i Jim Field.
Poznajcie małą Mysz, która najbardziej na świecie chciałaby, żeby inni zwracali na nią uwagę. „Bycie MAŁYM nie jest łatwe... Mysz chciałaby zostać zauważona, lecz jej rozmiar okazuje się DUŻYM problemem. Dochodzi do wniosku, że jedynym stworzeniem, które może jej pomóc, jest wielki i groźny lew. Kiedy zbiera się na odwagę, by poprosić go o lekcje ryczenia, dowiaduje się, że siła wcale nie musi tkwić    w rozmiarze”.

„Mysz, która chciała być lwem”, to kolejny świetny tytuł, w dorobku uznanego ilustratora Jima Fielda. Książki z tak piękną oprawą graficzną, to picturebooki dla dzieci, w których pierwszoplanową rolę odgrywa strona plastyczna. Duży format sprawia, że świetnie się je przegląda, a dobrej jakości papier i piękne, kolorowe ilustracje, zachęcają do lektury.

Jeżeli jesteście ciekawi losów myszki i lwa, to koniecznie zajrzyjcie do tej pozycji. Z pewnością pomoże ona małemu czytelnikowi zrozumieć, że każdy ma swoje słabości. I... nie należy się ich wstydzić.