"Być jak tygrys".

Książka "Być jak tygrys" autorstwa Przemysława Wechterowicza i oprawą graficzną Emilii Dziubak, omawiana była na ostatnim, przed wakacjami, DKK dla dzieci.
Bycie Tygrysem, to niełatwa sprawa. Zajmująca, wciągająca, ekscytująca w najwyższym stopniu, ale niełatwa. A to do kogoś trzeba się podkraść, szorując brzuchem po ziemi, a to kogoś trzeba namówić, żeby dał się zjeść, wdając się z nim w długą, kulturalną konwersację,    a ile potem jeszcze tłumaczenia się przed znajomymi, same problemy. Ale czasami bywa tak, zwłaszcza po zmierzchu, że bycie Tygrysem staje się wprost… magiczne. Roaaar!

Bohaterem książki, jest tytułowy Tygrys, który wtajemnicza czytelników w szczegóły swojego trybu życia. Dowiadujemy się więc, co pan Tygrys porabia w ciągu dnia, a co nocami i wierzcie mi, że jego nocne aktywności są doprawdy niezwykłe.
Tygrys od początku zwraca się bezpośrednio do czytelnika i ten zabieg jest naprawdę udany, bo dzieciaki od samego początku dają się porwać jego opowieści.

A co nasz Tygrys robi nocą?
Nie może się "powstrzymać przed posiekaniem pazurami ... owoców na sałatkę dla słoniątka" czy przed porwaniem tapirów do tańca.
Tygrys jest bardzo towarzyski i przyjacielski, no chyba, że z sympatii zdarzy mu się kogoś... pożreć. Ale uwaga! Zawsze połyka gości w całości.

Lekka, zabawna książka z przepiękną oprawą graficzną, przykuwająca wzrok czytelników w każdym wieku, zapewni czytającym świetną zabawę i zaangażuje do niej zarówno dzieci, jak i dorosłych. Dodatkowo wprawi wszystkich w dobry humor.