Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

„Basia i Dziadkowie” z okazji Dnia Babci i Dziadka

Nowy rok - 2017 rozpoczęliśmy kolejnym spotkaniem z książkami z serii "Basia", autorstwa Zofii Staneckiej.
„Basia i Dziadkowie”, to nie bajka - to historia z życia wzięta. Taka, która może przydarzyć się każdemu       z nas. Przez to staje się ona bliższa dzieciom, które słuchając o tym, co spotkało Basię, widzą, że przeżywa to samo co one.
Wszystko zaczyna się od tego, że nasza mała bohaterka się rozchorowała. Jest z tego powodu bardzo smutna i rozżalona. Miała pojechać do swoich dziadków ze strony taty. Teraz, kiedy dopadła ją choroba, musi leżeć w łóżku i brać lekarstwa. Nie wie jednak, że już niedługo spotka ją prawdziwa niespodzianka! Oto bowiem przyjeżdżają do niej dziadkowie, za którymi tak tęskniła. Basia narzeka, że bardzo się nudzi leżąc w łóżku. Dziadek słysząc to, stwierdza że tylko nudni ludzie nudzą się sami ze sobą. Postanawia udowodnić swojej wnuczce, że bawić można się w każdych okolicznościach, nawet w takich, kiedy wydaje się nam to niemożliwe. Czy uda mu się przekonać o tym Basię? I co jeszcze wydarzy się podczas pobytu dziadków u wnuczki?

Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci, po wysłuchaniu historii z książki Zofii Staneckiej, wykonały piękne, kolorowe portrety w prezencie dla swoich – babć i dziadków.

Zapraszamy do lektury...
Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi