"Najpiękniejsze opowieści pod choinkę"

Święta Bożego Narodzenia, to niezwykły czas. Jest bowiem coś magicznego w przygotowywaniu wigilijnych potraw, wieszaniu na choince własnoręcznie zrobionych ozdób, czekaniu na pierwszą gwiazdkę                  i wymarzone prezenty.
W tym dniu zdarzają się też rzeczy nadzwyczajne. Jakie?
A no właśnie takie jak, na kartach zbioru opowiadań Ewy Stadtmüller "Najpiękniejsze opowieści pod choinkę". Zabłąkana papużka stanie się najpiękniejszym prezentem dla samotnej kobiety, piesek znajdzie nowy dom, a małe dziewczynki będą cieszyć się snem w nowych, cieplutkich łóżeczkach, pod pościelą        w złote gwiazdki.

Książeczka zawiera sześć krótkich opowiadań, wszystkie są niezwykle wzruszające i ciepłe, tchnie z nich rodzinną atmosferą i miłością. Pozytywne wartości, jakimi przesiąknięte są wszystkie historie sprawiają, że warto zaprezentować je zarówno maluszkom, jak i nieco starszym dzieciom. Empatia, współczucie, rodzinne więzi i wspomnienia, a także dobro w czystej postaci - właśnie tego dostarczają opowiadania Ewy Stadtmüller, pięknie zilustrowane przez Kazimierza Wasilewskiego.