"Krowa Matylda jest chora" Alexandera Steffensmeiera

"Krowa Matylda jest chora" Alexandera Steffensmeiera, to książka omawiana na DKK dla dzieci, 20 października 2016 roku. Dwudziestotrzyosobowa grupa “Frenetek” z PM nr 15 z zaciekawieniem wysłuchała tego przesympatycznego, ciepłego opowiadania.
Pewnego ranka Matylda budzi się chora. Ledwo trzyma się na nogach, nie ma apetytu i najchętniej zagrzebałaby się w sianie. Jej właścicielka już wie, co się święci - Matylda się przeziębiła! Gospodyni zabiera się, więc za domowe leczenie przemiłej krowy, zaleca: odpoczynek, płukanie gardła, zakłada jej ciepły szalik na szyję i robi zimne okłady na nogi. Niestety nic nie pomaga, więc trzeba wezwać weterynarza. Na szczęście to nic poważnego i po kilku dniach Matylda znów jest zdrowa. Kiedy Matylda poczuje się lepiej, dojdzie do wniosku, że bycie chorym ma też swoje dobre strony... Jakie? Tego dowiecie sie z książki.
Zachęcam do przeczytania omawianej pozycji.