"Florka. Mejle do Klemensa": przygody przedszkolaka.

"Florka. Mejle do Klemensa" Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel to kolejna już część serii, której bohaterką jest niezwykła ryjówka o imieniu Florka. To małe futerkowe zwierzątko, ciekawe świata, z główką pełną pomysłów, pokazuje czym tak naprawdę jest prawdziwa przyjaźń. Pisząc do swojego przyjaciela, który znajduje się w szpitalu, „językiem dziecka” przybliża przedszkolakom czym jest to miejsce. Używa przy tym terminologii właściwej dla tego środowiska, jednak robi to w taki sposób, że od tego momentu „wenflon”, czy „zastrzyk” nie będą nikomu straszne. Florka oswaja czytelnika ze strachem wynikającym ze szpitalnej samotności, rozstaniem z rodzicami, posiadaniem blizn, narkozą oraz operacją. Opowiada Klemensowi również o tym co danego dnia ją spotkało co się dzieje w ich przedszkolu, u Tygrysków. Przesyła buziaki-wesołaki.
Małej Florce – tej bardzo przyjaźnie nastawionej do świata ryjówce – przyjdzie się spotkać z zaskakującym zachowaniem koleżanek. I przekonać się, że nie każdy, kto zapewnia o przyjaźni, jest prawdziwym przyjacielem! Trzeba więc bardzo uważać… na swoje zachowania również, bo ani się obejrzysz, a tu jakaś AGAMA ciąży ci jak kamień!
Nic więcej nie zdradzam, bo obowiązuje… tajemnica korespondencji. Ale za zgodą Florki możecie sami przeczytać – przed wami najnowszy, czwarty tom jej przygód!

Z dużym zainteresowaniem przesympatycznych opowiadań o Florce wysłuchała grupa "Gwiazdeczek" z PM nr 15, która gościła w bibliotece 21 kwietnia 2016 roku.

Zachęcam do przeczytania omawianej pozycji.

Justyna Jarmakowska
Opiekun DKK dla dzieci.