"Kaczorek, który wstydził się kwakać" - to kolejna książka z serii "Poczytajmy razem".

"Kaczorek, który wstydził się kwakać", Doyle Malachy - to kolejna  książka z serii "Poczytajmy razem" omawiana na spotkaniu DKK z grupą “Frenetek” z PM nr 15, która gościła w bibliotece 17 marca 2016 roku.
Pięknie ilustrowane, zabawne i wzruszające opowiastki o zwierzętach opowiadają między innymi o przyjaźni, wyrozumiałości, marzeniach, odwadze, ciekawości, pokonywaniu lęków i zaradności życiowej.
Kolorowe ilustracje i prosta narracja wspaniale nadają się do wspólnego czytania, a umieszczone na końcu każdej książki propozycje zabaw i rozmów zachęcają do odgrywania scenek i rozmów z dziećmi o radzeniu sobie w różnych sytuacjach, z jakimi dzieci mogą się spotkać na co dzień.

Nieśmiały kaczorek wstydzi się odezwać do kogokolwiek. Pewnego razu wyrusza na poszukiwanie ciekawej historii, by móc ją opowiedzieć. Czy uda mu się ją znaleźć? Czy kiedykolwiek zakwacze?

Zachęcam do przeczytania omawianej pozycji.

Justyna Jarmakowska
Opiekun DKK dla dzieci.